Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez topiq » 18 paź 2019, o 10:59

Skończyłem użeranie się z silnikiem pralki więc postaram się znaleźć czas. Tylko podeślij mi VIN na PW, to mi ułatwi szukanie schematu i konfiguracji. Mam co prawda archiwum ze schematami ale po szwabsku i tylko pod rok modelowy 2005. Wiązkę zawsze można dołożyć choćby ze szrotu. Wiązki w oplu mają swoje kody. Chociaż to często kwestia dołożenia 2-3 kabelków i wtyczki.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 18 paź 2019, o 20:53

poszło PW

no zakładam że do takiego czujnika to będzie jeden kabelek +12 a drugi masa, tylko pytanie gdzie wpiąć te +12
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez topiq » 18 paź 2019, o 22:12

Nie wiem czy czasem te czujniki nie wymagają posiadania RECa w bagażniku za klapką z lewej, tzw. duża skrzynka. Jaką masz? Niestety pdfy tu nie załączę, a jpg bardzo pogarsza jakość. Masz PW.
Z tego co widać na schemacie to plus idzie do pinu 16 w złączu XE1 pod skrzynką bezpieczników z przodu.
XE1.jpg
XE1.jpg (134.06 KiB) Przeglądane 10814 razy


S255 plan wiązki czujnika 3D.jpg
S255 plan wiązki czujnika 3D.jpg (150.52 KiB) Przeglądane 10814 razy


Schemat wiązki czujnika poziomu płynu spryskiwaczy S255.jpg
Schemat wiązki czujnika poziomu płynu spryskiwaczy S255.jpg (54.18 KiB) Przeglądane 10814 razy
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez topiq » 18 paź 2019, o 22:34

Opis schematu czujnika.jpg
Opis schematu czujnika.jpg (141.56 KiB) Przeglądane 10814 razy


Złącze X125.jpg
Złącze X125.jpg (233.44 KiB) Przeglądane 10814 razy
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 19 paź 2019, o 22:45

dzięki za schematy :)
RECa nie posiadam, żeby sprawdzić czy jest on potrzebny wypadałoby na krótko podłączyć czujnik pod to złącze, aktywować komunikaty o usterkach i sprawdzić czy działa
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez topiq » 20 paź 2019, o 09:44

Rozumiem, że w wiązce od halogena lewego też tej wtyczki nie ma? Dziwne zagranie opla, w nowszych rocznikach zubożyć. Jak widać w planie 3D takowa powinna być w tym roku modelowym.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 22 paź 2019, o 08:50

no własnie na pierwszy rzut oka nigdzie jej nie widzę, chyba że gdzieś schowana za grilem czy gdzieś, na razie nie mam czasu żeby rozbierać pół auta żeby szukać wtyczki, najpierw sprawdzę czy od tego pinu wychodzi przewód, jeśli nie to i wtyczki nie będzie, jeśli jednak jakiś kabelek będzie to trzeba sprawdzić gdzie idzie
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez topiq » 22 paź 2019, o 11:10

O to to. Można i tak. Szkoda, że te schematy są wspólne dla aut z REC i bez. Teraz mam trochę zamieszania w domu i nie mam czasu posiedzieć. Ale jak już się uspokoi to jeszcze raz zerknę i zobaczę czy gdzieś dalej ten przewód idzie, czy prosto do sterownika. Skrzynki z REC i bez RECa się różnią, bo wtedy UEC przejmuje sporo z RECa. Pewnie po zdjęciu zderzaka wszystko byłoby na wierzchu.
Może też być taka sytuacja jak tu https://www.astrah.pl/viewtopic.php?t=5203 że przewód z wtyczką jest schowany w peszlu, bo skoro nie było czujnika, to zawinęli żeby nie dyndał.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 28 lis 2019, o 22:22

na jakiś czas temat odpuściłem ale dziś dobrałem się do UECa i do 16 pinu podpięty jest przewód, wyciągnąłem nawet to złącze i przewód jest brązowo-biały albo brązowo szary, ciężko stwierdzić. Na pewno nie jest zielono biały jak na schemacie. Jedna rzecz mnie zastanawia, patrząc na ostatnie zdjęcie widać, że od pinu 16 mogą odchodzić dwa przewody? Zielono biały do czujnika poziomu płynu lub brązowo szary do przełącznika świateł hamowania? Jeśli tak by było to wychodzi na to że ja na ten pin mam podpięty właśnie przełącznik świateł :-(

Jest jeszcze jedna rzecz na która zwróciłem uwagę. Jak już składałem skrzynkę to spojrzałem na wiązkę wychodzącą od złącza XE1 i zaraz przy złączu jest ona dziwnie gruba podług reszty (na długości około 6 cm), Nie chciałem rozrywać taśmy żeby to sprawdzić, bo mało miałem czasu, jedynie pomacałem i może coś tam jest schowane. Będę miał chwilę to wymontuję akumulator i jego podstawę żeby mieć lepszy dostęp do tej wiązki i ją rozpruję:-)
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy

Postprzez soltys_viara » 19 gru 2019, o 23:20

przybyłem, rozprułem i... nic nie znalazłem, :| zgrubienie robiły same przewody, które zakręcały i szły gdzieś w siną dal :?

więc moja przygoda z poszukiwaniem czujnika poziomu płyny chyba tutaj się kończy. Nie było mi dane posiadac takie ustrojstwo :|
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.