Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez czakol1981 » 11 lis 2019, o 13:15

Zauważyłem w swoim aucie Astra H 1.6 Z16XER dźwięki chrupania/klekotania. Dźwięki pojawiają się dopiero na rozgrzanym silniku, na zimnym - brak odgłosów.
Podobny wątek pojawił się na innym forum Opla - https://astraklub.pl/viewtopic.php?f=156&t=844653
Czy wg Was powinienem również szukać przyczyny w kierunku wskazanym w powyższym wątku czyli np. wymiana sitka elektrozaworu na wałku ssącym oraz wymiana napinacza paska wielorowkowego? Czy może sugerujecie coś innego? U mnie odgłosy są cichsze niż u kolegi, ale nic bardziej zbliżonego nie znalazłem do porównania.
Dodatkowo, alternator był regenerowany w zeszłym roku, kilka dni temu zostały też w nim wymienione łożyska - jednak to nie pomogło bo dźwięk pozostał,
Poniżej zamieszczam filmik,

Z góry dziękuję za komentarz,

https://www.youtube.com/watch?v=41rkSKj ... e=youtu.be
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez piotii » 11 lis 2019, o 21:16

co do łożysk , nic bardziej mylnego , wymiana łożysk ( niby dobrych ) wytrzymały dwa dni około ( 6h " pracy " )

Mam inną sugestię , pod pokrywą cewek na wysokości znaczka " opla " jest otwór kontrolny sprawności membrany odmy , jak syczy to membrana do wymiany
tu masz link

dźwięk podobny, jak na możliwości przekazu , nagrania filmiku
http://www.pokrywy-zaworów.pl/jak-sprawdzić-pokrywę
- link skopiuj w całości i wklej w przeglądarkę
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez czakol1981 » 12 lis 2019, o 09:49

Dziękuję za sugestię. Tylko mam wątpliwości czy to pomoże usunąć dźwięki wydobywające się z okolic rozrządu.
Sprawdź ten wątek viewtopic.php?f=16&t=7383, dotyczył braku odpalania i tu bardziej mi pasuje sprawdzenie odmy. Jest tam zresztą Twój wpis z wczoraj, tez sugerujesz sprawdzenie szczelności połączenia odmy.
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez piotii » 15 lis 2019, o 21:23

czakol1981 napisał(a):Dziękuję za sugestię. Tylko mam wątpliwości czy to pomoże usunąć dźwięki wydobywające się z okolic rozrządu.
Sprawdź ten wątek viewtopic.php?f=16&t=7383, dotyczył braku odpalania i tu bardziej mi pasuje sprawdzenie odmy. Jest tam zresztą Twój wpis z wczoraj, tez sugerujesz sprawdzenie szczelności połączenia odmy.


To są dwa różne tematy, i różne objawy . czytaj ze zrozumieniem .
pierwszy o odpalaniu ,
drugi problem to Twoje auto hałasuje
Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez czakol1981 » 15 lis 2019, o 22:53

No tak, to raczej jasne jest, że to dwa osobne tematy - wątek w którym teraz jesteśmy dotyczy jednak tylko i wyłącznie hałasowania silnika a Ty wrzuciłeś tu swoją radę dotyczącą problemu z odpalaniem (membrana) - czyli całkiem osobny wątek. Dlatego chciałem to uporządkować.
Tak czy owak, dzięki za sugestię.
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Dźwięk chrupania/klekotania z okolic rozrządu - Astra H

Postprzez czakol1981 » 19 lis 2019, o 18:26

Usterka usunięta. Brak grzechotania/klekotania. Wymieniony napinacz paska osprzętu (alternatora).
czakol1981
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 lis 2019, o 17:16
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.