Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 17 lis 2019, o 16:02

kolego wg własnych doświadczeń, zamienniki chodziły u mnie różnie , 5tyś km czasami 10-20tyś km i to były niby dedykowane do opla najtańsze a próbowałem różnych czarów z zaworkami ale szkoda rozpisywać się na ten temat
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez grzes283 » 17 lis 2019, o 17:17

szmic napisał(a):kolego wg własnych doświadczeń, zamienniki chodziły u mnie różnie , 5tyś km czasami 10-20tyś km i to były niby dedykowane do opla najtańsze a próbowałem różnych czarów z zaworkami ale szkoda rozpisywać się na ten temat


Czyli sugerujesz oryginał z serwisu?
grzes283
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 10:08

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 17 lis 2019, o 17:49

nic nie sugeruję bo na oryginale możesz albo pojeździć albo padnie tak samo, kiedyś dyskutowaliśmy na innym forum jak to jest że auta jeździły w Niemczech po 150-200tyś i nikt nie wymieniał a w PL siadają tak szybko, zrób jak uważasz
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez grzes283 » 17 lis 2019, o 18:30

To za wiele się nie dowiedziałem, dalej jestem w punkcie wyjścia.
Mimo wszystko dzięki:-)
grzes283
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 10:08

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 17 lis 2019, o 18:58

ale co Ci konkretnie napisać , zamiennik czy ori, sam zdecyduj i nie będziesz miał do nikogo pretensji jak nówka padnie, taki urok tych silników
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez grzes283 » 17 lis 2019, o 19:52

Kolego, nic nie musisz pisać. Pytanie było skierowane do osób, które są już po wymianie, zrobiły jakieś kilometry i mogą podzieliś się informacją, czy brali oryginał, czy zamiennik - nic skomplikowanego. Asekuracyjne odpowiedzi tylko zaśmiecają forum, są zbędne i nic nie wnoszą do tematu. Także bardzo Tobie dziękuję i poczekam na kogoś, kto może więcej powiedzieć. Miłego wieczoru ;-)
grzes283
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 10:08

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 17 lis 2019, o 20:01

widzę że bardzo wyszczekany jesteś a później będziesz pisał bo szmic mi tak doradził, jak nie wywnioskowałeś nic z tego co pisałem i tych kilkunastu stron tematu to trzeba się trochę bardziej wysilić ze zrozumieniem tekstu a nie liczyć na gotowca,powodzenia w wymianie, pozdrawiam
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez grzes283 » 17 lis 2019, o 20:39

Ja, wyszczekany??? Przykre, że ublizasz, zamiast doradzić. Niestety, forum z różnych ludzi się składa. Ale rozumię, weekend się kończy, a jutro do pracy trzeba. To wiele tłumaczy. Też mi się nie chce.
Pozdrawiam:-)
grzes283
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 10:08

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez szmic » 17 lis 2019, o 20:49

to nie jest żadne ubliżanie, proszę tego tak nie odbierać, wystarczy przeczytać wszystko od A do Z i będzie wiadomo o co chodzi, masz rację forum składa się z różnych ludzi którzy przeważnie nie szukają , zakładają nowe tematy albo chcą żeby ktoś za nich podjął decyzję a co gorsza niekiedy człowiek produkuje się a pytanie jest tylko po to żeby wiedzieć co na to mechanik powie, spoko do pracy nie muszę iść , ten etap mam już za sobą ;)
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Falujące obroty w silnikach DTJ/DTR

Postprzez grzes283 » 17 lis 2019, o 20:59

Kolego, czytałem od A do Z i nie tylko na tym forum. Problem jest powszechny i częsty, ale nikt nie wyraża nigdzie opini na temat zastosowanych części. Nie pytam mechanika i nie szukam taniego rozwiązania, ani tym bardziej osoby, która przyjmie odpowiedzialność za udzielenie porady - jakś absurd.
Chcę zrobić dobrze, dlatego szukam osoby/osób które już są po wmianie i podzielą się doświadczeniem w temacie - praktycznym, a nie teoretycznym.
Tak, jak wcześniej napisałem często używam zamienników, ale siedzę w grupie VAG, gdzie jest łatwiej o jakiekolwiek informacje, części i doświadczenie w temacie.
Tutaj jest temat powszechny, ale poza wymianą elementu na nowy nic więcej nie wiemy, dlatego dopytałem. Myślę, że to wiedza nie tylko dla mnie, ale i dla przyszłych, któych problem dotknie. To chyba nie problem napisać, że...." kupiłem oryginał i jeżdzę już 30kkm i zero problemów" lub tp, skoro i informujemy, że wymienilismy ;-)
Nie sądzę, żeby ktoś ruszył z pretensjami jeśli u niego to się nie sprawdzi z różnych powodów.
grzes283
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 10:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.