Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Masło w oleju

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Masło w oleju

Postprzez Zokadoo » 8 lis 2019, o 18:04

Witam,
Zacznę od tego, że auto było kupione w komisie, sprowadzone z Niemiec. Na dzień dobry wymieniłem rozrząd i olej. Przy następnej wymianie oleju okazało się, że cały spuszczony olej jest tzw masłem, pod korkiem również był. Mechanik sprawdził testerem płyny i było ok. Powiedział, że silnik jest niedogrzany bo robię krótkie trasy, do pracy mam 5km w jedną stronę i żeby go przegonić to zniknie. Co jakiś czas daje auto na dłuższy czas osobie która robi 20km w jedną stronę.
Problem nie znikał nawet w lecie. na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda jak na zdjęciach. To może być coś poważniejszego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zokadoo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 17:35
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Masło w oleju

Postprzez topiq » 8 lis 2019, o 19:51

Co to za olej? Jeżeli nie ubywa cieczy chłodzącej, zbiorniczek wyrównawczy jest czysty to widocznie jakiś słaby olej lejesz. Zrób porządną płukankę i zalej 5W30 lub 5W40 jakiejś renomowanej firmy typu Liqui Moly, Valvoline, czy nawet GM Dexos 2 tylko pewny oryginał. Kiedyś kupiłem GM z allegro i to był jakiś badziew.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Masło w oleju

Postprzez Zokadoo » 8 lis 2019, o 20:05

Zalany olej to Shell HELIX ULTRA 5W-40. Olej wybrany przez mechanika bo nie było karteczki co było wcześniej lane.
Zokadoo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 17:35
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Masło w oleju

Postprzez topiq » 9 lis 2019, o 17:17

Cóż. Jeżeli się nie wie, co wcześniej było zalane to się robi płukankę. Nowy olej widocznie czyści stare złogi po poprzednim oleju i stąd takie kluchy.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Masło w oleju

Postprzez Zokadoo » 9 lis 2019, o 17:19

Znaczy odkąd posiadam ten samochód olej był wymieniany 2 razy. Przy drugiej wymianie wyglądał tak samo jak na załączonych zdjęciach.
Zokadoo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 17:35
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Masło w oleju

Postprzez topiq » 9 lis 2019, o 18:15

A źródło tego oleju pewne? Skoro po tym oleju taki majonez to coś z nim chyba nie halo. Tak czy siak porządna płukanka żeby to dziadostwo wyczyścić. Ja dziennie robię 10 km do pracy w jedną stronę i olej jak dopiero wlany. W corsie C z Z12xe stosowałem też valvoline z tym że 10w40 i również żadnego majonezu pod korkiem. Tylko po mobilu i GM z allegro taki szans miałem. Castrol też się nie sprawdził.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Masło w oleju

Postprzez Zokadoo » 9 lis 2019, o 18:36

Olej kupowany u mechanika przy wymianie. W lutym mam wymianę oleju to zrobię płukankę, kupie jakiś z firm co polecasz i zobaczymy co będzie dalej. Plyn chłodniczy wygląda na czysty. Gdy odkręcałem korek lekko "sykło" nic poza tym.
Zokadoo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 17:35
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Masło w oleju

Postprzez Walter1977 » 18 lis 2019, o 08:28

Miałem tak w wcześniejszym aucie, robiło się tak na krótkich trasach jak silnik nie zdążył sie nagrzać. Poza tym na moje oko mało tego oleju na bagnecie, w przypadku tego silnika lepiej mieć zawsze co najmniej 3/4 stanu a połowę bagnetu traktować jako minimum.
Walter1977
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 13:27

Re: Masło w oleju

Postprzez Zokadoo » 18 lis 2019, o 10:43

U mnie nie ma znaczenia czy auto jeździ krótkie czy długie trasy, zawsze wygląda tak samo. Bagnet może pokazywać mało oleju bo jak robiłem zdjęcie auto nie stalo na "równym".
Zokadoo
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lis 2019, o 17:35
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Masło w oleju

Postprzez topiq » 18 lis 2019, o 12:52

Jeżdżę od roku głównie praca - dom. Zima lato, żadnego masła. Po prostu dobry olej full syntetyk. 5W40 Valvoline. Zmieniam raz w roku albo co 10 tyś. w zależności co szybciej wypadnie. W tym roku się zgrało. Przez pierwsze 3 miesiące olej zazwyczaj ma barwę jak po wlaniu, lekko bursztynową.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.