Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana pierscieni

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wymiana pierscieni

Postprzez mariusz1976 » 17 lis 2019, o 19:56

Witam jestem posiadaczem astry h z 2005 roku silnik 1.6 xep + gaz, przebieg 278 tyś km. Kilka dni temu udałem się do warsztatu samochodowego, gdzie zrobiono mi regeneracje glowicy z uwagi na głośne klekotanie oraz przy okazji wymienione zostaly pierscienie tłokowe z uwagi na zwiększony pobór oleju okolo 1 na 500 km. Po wymianie pierscienie oraz regeneracji glowicy silnik konsumuje 1 litr na 100 km !!!. Z tego co mówił mi mechanik to.nie sprawdzał cylindrow pod kątem owelizacji jak twierdził cylindry wyglądały B.dobrze. Po nagraniu silnika ruszanie jak i redukcja na mniejszy bieg chmura dymu za samochodem. Moje pytania do kolegów czy ewentualna owelizacja cylindrow może byc przyczyną tak duzego poboru oleju? Czy może źle dobrane lub założone pierscienie?. Proszę o opinie i podpowiedz co można zrobić żeby jeszcze trochę pojezdzic. Mechanik poinformowany jutro mam ponownie do niego zaprowadzić auto zobaczymy co wymysli. Za pomoc z góry dziękuję.
mariusz1976
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wymiana pierscieni

Postprzez topiq » 18 lis 2019, o 12:31

Spieprzył niech naprawia. Straszna fuszera. To przed montażem nie sprawdził nawet pierścieni na cylindrze czy mają prawidłowy luz? Rany to są podstawowe sprawy jak sprawdzenie owalizacji, czy innych parametrów cylindra. A może już tłok ma wywalone rowki i nowy pierścień nic tu nie pomoże, jeżeli pierścienie będą się w rowkach wahały.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana pierscieni

Postprzez PIOTR » 9 gru 2022, o 22:10

Witam.
Mechanik się nie znał w ogóle jeśli auto nie ma przedmuchów dołem ani góra to znaczy że silnik ok, odma pewnie była do wymiany i tyle miałem tak.
PIOTR
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2022, o 21:38
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.