Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Świst przy dodawaniu gazu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Świst przy dodawaniu gazu

Postprzez vid3 » 3 gru 2019, o 16:33

Witam

Od paru tygodni jestem właścicielem astry h hb, 1.6 XEP. Od jakiegoś czasu przy dodawaniu gazu jest słyszalny świst, jakby zasysanie powietrza albo pisk myszy. Nie ma żadnego spadku mocy, ani obrotów. Świst jest słyszalny tylko w jednym położeniu pedału gazu, czyli jak nacisnę mocniej albo słabiej to go nie słychać. Jest to dość denerwujące, ponieważ przy każdym przyśpieszaniu, trzeba "przejść" przez to położenie pedału, co skutkuje piskiem dobywającym się z silnika. Nie mam pojęcia co to może być.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
vid3
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 gru 2019, o 16:21
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Świst przy dodawaniu gazu

Postprzez zmijka » 3 gru 2019, o 22:29

Ja kiedyś miałem taki podobny problem przy Astrze G 1.6 SZR. Wydmuchnęło lub zassało mi trochę uszczelki między kolektorem ssącym a silnikiem. Szparka która tam powstała wydawała pisk - głośny pisk. Ten pisk pojawiał się głównie przy dodawaniu gazu. Dziurę w uszczelce znalazłem przez spryskanie przewodów oraz kolektora ssącego pianką do czyszczenia matryc monitorów :). Jak jest gdzieś nieszczelność to od razu to zauważysz.
zmijka
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 lis 2019, o 13:22
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.