Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przepalający się bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Moderatorzy: piotii, miranda

Przepalający się bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Postprzez Marekt94@gmail.com » 13 sty 2020, o 22:57

Cześć!
Słuchajcie, mam problem z przepalającym się bezpiecznikiem od gniazda zapalniczki, od razu przy próbie wymiany, nawet przy odłączonym gnieździe.
Zakupiłem Astrę III TwinTop. Przy próbie ładowania telefonu sprawną ładowarką samochodową, zauważyłem, że gniazdo zapalniczki nie ładuje. Znalazłem w bagażniku skrzynkę z bezpiecznikami, sprawdziłem, że bezpiecznik odpowiedzialny za zapalniczkę oraz gniazdo zapalniczki (nr 29) jest spalony. Próbowałem wymienić, jednak od razu przy próbie wsadzenia bezpiecznika, zaczyna on iskrzyć i się przepala. Pomyślałem, że to wina gniazda zapalniczki, więc go wyciągnąłem, ODŁĄCZYŁEM OD NIEGO PRZEWODY, w celu wyczyszczenia gniazda. PRZY ODŁĄCZONYCH PRZEWODACH OD GNIAZDA ORAZ WYCIĄGNIĘTYM GNIEŹDZIE (żeby nie sprowokować zwarcia) próbowałem wsadzić bezpiecznik, jednak on ciągle przepalał się przy próbie wsadzenia MIMO, ŻE TEORETYCZNIE OBWÓD JEST JUŻ OTWARTY. Czy mieliście taką sytuację? Jaki może być powód? Gdzie szukać? Z góry dzięki za pomoc ;)
Marekt94@gmail.com
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sty 2020, o 22:45
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Przepalający się bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Postprzez soltys_viara » 24 sty 2020, o 11:45

Widocznie masz gdzieś zwarcie po drodze do gniazda zapalniczki.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Przepalający się bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Postprzez Marekt94@gmail.com » 24 sty 2020, o 13:14

Zgadza się. Chodzi mi o to, czy, z waszego doświadczenia, wiecie może, czy w tym obwodzie jest jakaś wadliwa kostka, bądź inne wrażliwe miejsce na przebicia i zwarcia?
Marekt94@gmail.com
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sty 2020, o 22:45
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Przepalający się bezpiecznik od gniazda zapalniczki

Postprzez soltys_viara » 30 sty 2020, o 08:29

problemu nigdy nie miałem z zapalniczką, trzeba by było sprawdzić na schematach jak idą te przewody, czy bezpośrednio ze skrzynki do gniazda czy po drodze są jakieś kostki
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 13 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.