Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H 1.6 A16XER - dziwne zachowanie silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H 1.6 A16XER - dziwne zachowanie silnika

Postprzez A.R.R. » 17 lip 2020, o 17:40

Witam Forum,
Mam problem z silnikiem 1.6 A16XER (LPG) - otóż 4-5 miesięcy temu pojawił się problem z kulturą pracy - po odpaleniu, zaczynał pracować jak diesel -> podejrzenie padło na KZFR.
Ale po wymianie oleju (5W30) zdjęciu sitek na elektrozaworach, pokasowaniu wszystkich możliwych błędów ( crankshaft Position Sensor - P0335. wypadania zapłonu na cylindrach P-0303, P1555),
auto po kilku jeszcze przypadkach "dieslowania" / kasowaniu błędów, zaczęło jeździć i zachowywać się normalnie.
Ale trzy tygodnie temu problem powrócił. Akurat okres przeglądu więc wymieniłem olej, świece (NGK), filtry. Problem niestety pozostał-wyczyściłem jeszcze raz elektrozawory, czujniki położenia wałków.
I nic nie pomogło. Po odpaleniu, na zimnym silniku, auto przejeżdżało 4-5 km po czym silnik zaczął rwać (zapalały się kontrolki od ładowania aku), po czym zapalała się kontrolka z kluczem (P0335) i sterownik przechodził w tryb serwisowy czyli max 3000 obr i "zero" mocy. Kasowanie błędów... jazda..."buuu" Kasowanie błędów... jazda... "buuu" i tak w kółko. Ale jak zaczęła się stała jazda codzienna na klimie, problem schował się. Odpalanie i praca była prawidłowa. Raz zapomniałem włączyć klimy i już historia zaczęła się powtarzać. Czyli błąd P0335. Nie zauważyłem błędów wypadania zapłonu. Zdarzyło się że w trakcie jazdy słychać było lekkie strzelanie w głośnikach tak jakby cewka zapłonowa siała ale miało to miejsce 1-2 razy.
Do wymiany cewka? czujnik położenia wału?
A.R.R.
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra H 1.6 A16XER - dziwne zachowanie silnika

Postprzez zienius » 18 lip 2020, o 12:03

zienius
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 19:50
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H 1.6 A16XER - dziwne zachowanie silnika

Postprzez A.R.R. » 2 sie 2020, o 22:08

Czujnik położenia wału (delphi) wymieniony. Żeby go wymienić trzeba zdemontować rozrusznik bo wtyczka znajduje się między blokiem silnika a rozrusznika - masakra...
I dalej nic się nie zmieniło... Pod dokładnym skanowaniu okazało się że winne jest zwarcie w sieci CAN które powoduje pojawianie się błędów i przez to komputer głupieje i wchodzi w tryb awaryjny.
Na razie nie wiadomo gdzie i co się "zwiera" :-(
A.R.R.
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H 1.6 A16XER - dziwne zachowanie silnika

Postprzez A.R.R. » 6 sie 2020, o 15:42

Cewka zapłonowa wymieniona...dość specyficzne uszkodzenie...
Po wymianie wszystko wróciło do normy.
A.R.R.
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 cze 2020, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.