Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez msiw » 10 paź 2013, o 21:40

Dzien Dobry!
Mam problem z centralnym zamkiem w Opel astra III 2005r tzn.:
Zamykanie z klucza nie zamyka zadnych drzwi, nie ma slyszalnego dzwieku przy uzywaniu tego przycisku.zamyka sie tylko bagaznik.
Sytuacja zmienia sie po odlaczeniu akumulatora tzn zamykanie z klucza dziala we wszystkich drzwiach lecz jest tak tylko do kolejnego otworzenia po ktorym zamkniecie jest nie mozliwe. Bezpiecznik 38 25A wymieniony.
W tym momencie moge zamknac manualnie tylko drzwi kierowcy no i bagaznik.Ponadto przycisk,odpowiadajacy za zamykanie,na desce wewnatrz auta nie funcjonuje.
Z gory dziekuje za porady
msiw
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 21:28
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez mateusz » 11 paź 2013, o 06:37

a sprawdzales czy nie masz jakies bledow z immobilazerem? podlaczyc pod tech'a lub opcom'a.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez drahe » 11 paź 2013, o 07:21

Z kluczyka możesz zamknąć lub otworzyć tylko drzwi kierowcy.Musisz sprawdzić gruntownie kablotekę być może masz przetarty gdzieś kabel w przelotkach drzwiach.Jak zamkniesz wszystkie drzwi kontrolka od niezamkniętych drzwi świeci?
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez msiw » 11 paź 2013, o 12:25

problem jest taki ze jestem we Francji i nie chce by mnie oskubano za byle co.Sprawdze najpierw te kable.A co do kontrolki na desce to swieci sie tylko w w/w sytuacji gdy po chwilowym odlaczeniu akumulatora jest mozliwe jednorazowe zamkniecie i otwarcie drzwi.Dzieki za szybka odpowiedz
msiw
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 21:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez silwercircle » 24 sty 2014, o 14:07

Witam mam ten sam problem z zamkiem,czy rozwiazal ktos tą usterke
silwercircle
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 13:42
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez msiw » 24 sty 2014, o 18:31

Niestety nie moge Ci pomoc poniewaz problem usunal sie sam.doslownie!jednego dnia okolo 3 tygodni po pojawieniu sie usterki moja zona wrocila z pracy i mowi ze samochod sie sam naprawil i dziala do dzis...odpukac.jak wroce do Polski mimo wszystko przedstawie historie mojemu mechanikowi,poniewaz mam jakies niemile przeczucie ze problem jak szybko znikl bez powodu tak samo moze powrocic.
msiw
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 21:28
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez mateuszastra3 » 2 wrz 2015, o 20:18

Witam
Dołączam się do tematu, u mnie jest następujący problem mianowicie nie zamykają się drzwi za kierowcą z kluczyka oraz nie działa otwieranie i zamykanie okna. Sprawdziłem próbówką 12v wszystkie styki w kostce wczepianej w drzwi (patrz zdjęcie niżej) gdy klikałem zamknij okno lub otwórz okno, zamknij, otwórz drzwi pojawiał się prąd, tak samo było w kostce do otwierania i zamykania okna w drzwiach a drzwi i okno dalej nie działa. http://astra-3.pl/images/tylne-drzwi/wtyczka-01.jpg Natomiast chyba była to kostka przewodów wchodzących do mechanizmu otwierania okna prąd w tam się nie pojawił ale nie mogłem znaleźć przyczyny. Proszę o pomoc
mateuszastra3
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 20:07
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez ladykaro1 » 16 kwi 2016, o 09:28

Witam, czy wiadomo co to bylo? dlaczego przestalo dzialac zamykanie i otwieranie z pilota jak i w srodku? w moim samochodzie tez sie tak stalo po wyciagnieciu bezpiecznika od sterowania lusterek poniewaz nie dzialaly i bezpiecznik zostal wsadzony z powrotem i pojawil sie nowy problem z otiweraniem i zamykaniem
ladykaro1
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 09:24
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez tengixis » 25 kwi 2016, o 08:40

Może coś z przewodami? Zaśniedziały albo gdzieś się jakiś przetarł.
tengixis
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2016, o 08:39

Re: Problem z centralnym zamkiem opel astra III

Postprzez umek19 » 14 maja 2016, o 01:11

a przyuczaliscie kluczyk, bateria w pilocie dobra?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.