Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

1.9 CDTI 150 km - świst / gwizd / piszczenie na półsprzęgle

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem wysokoprężnym.

Moderator: piotii

1.9 CDTI 150 km - świst / gwizd / piszczenie na półsprzęgle

Postprzez desloch » 26 sty 2014, o 16:41

Hej,
Mam taki mały problem z moim samochodem. Na jałowym biegu jest świst / piszczenie podczas operowania sprzęgłem - występuje to tylko na półsprzęgle.
Byłem w ASO - reakcja mechanika - 'Ja bym tego nie naprawiał', po około 5 minutach zabawy tym sprzęgłem 'to może być łożysko wyciskowe'.
Zasięgnąłem drugiej opinii, pojechałem do serwisu który specjalizuje się w Oplach. Reakcja mechanika - 'dwumasa, sprzęgło z wysprzęglikiem'.

Przebieg samochodu to 83 tys. km (oryginalny).

Dostałem można powiedzieć skrajne opinie z dwóch warsztatów, zamierzam jechać na kolejną konsultację, ale może jednak ktoś miał podobny problem? Warto się tym przejmować?

Dodam, że dziś trochę jeździłem testując samochód, sprzęgło raczej mi się nie ślizga, samochód reaguje momentalnie na gaz, skrzynia biegów pracuje według mnie bez zarzutu.

Pozdrawiam,
G.
desloch
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 16:29
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Re: 1.9 CDTI 150 km - świst / gwizd / piszczenie na półsprzę

Postprzez rostex » 26 sty 2014, o 22:06

Opinie mechaników właśnie nie są skrajnie, w sumie dotyczą tego samego czyli wysprzęglika. Będzie drogo.
Zużycie/uszkodzenie wysprzęglika lub koła dwumasowego nie ma nic wspólnego ze ślizganiem się sprzęgła. Szykuj jakieś 3 tys zł.
https://t.me/pump_upp
rostex
Klubowicz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 15:28

Re: 1.9 CDTI 150 km - świst / gwizd / piszczenie na półsprzę

Postprzez desloch » 26 sty 2014, o 22:11

Kosztorys mam na 4 tysiące. Wymiana tego jest niezwłoczna? Czy można teoretycznie poczekać?
Skrajne miałem na myśli, że mechanik aso powiedział, że nie warto robić, natomiast inny serwis z grubej rury powiedział ze dwumasa.
desloch
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 16:29
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Napęd, silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.