Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Moderator: piotii

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez kaliope » 21 lip 2014, o 09:40

Nadmienje jeszcze, że według katalogu, sprężarka 13139055, jest stosowana w Astrze H i Zafirze B, ale:
a) klimatyzacji manualnej
b) w silnikach 2.0lel, 20leh i 2.0ler

Obrazek
Ostatnio edytowano 21 lip 2014, o 17:20 przez kaliope, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez sparspar » 21 lip 2014, o 14:22

Teraz na spokojnie- bo to już moj ostatni wpis w tym wątku.Zrobił sie za duży bałagan i sam nie lubie czytac kilometrowych watkow.
Zgodzę się z Toba co do jednego: ani ja ani ty nie widzieliśmy samochodu kolegi, który byc może jest po przeróbce. Zauważyłem , że kolega michał_elo i tak przestał interesować sie swoją spreżarka , gdzieś zniknał z forum wiec nie ma sensu kontynuowania tego postu.
Skoro pracujesz w czesciach to powiedz jaka jest róznica w cenie miedzy kompresorem 13139055 a 13124749- pytam z czystej ciekawosci, bo ja wybrałbym tanszy i jestem pewien ,że bedzie on współpracował z moją "teoria"


pozdrawiam

ps. z jakiego programu do czesci korzystasz?i czy zaprzeczysz ,ze kompresor 13139055 nie bedzie wspołpracował z silnikiem z18xe
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez kaliope » 21 lip 2014, o 19:26

Powiem szczerze, że nie wiem czym się dokładnie różnią, ale jak popatrzymy na fotki z EPC, czyli oryginalny katalog opla, to mają inaczej poprowadzony przewód (w 13139055 przewód wychodzi z tyłu obudowy a w 13124749 z przodu zaraz przy sprzęgle) oraz jak widać mają inną budowę sprzęgła. Także te dwie różnice od razu rzucają się w oko.

Tu porównanie wyglądu tych dwóch sprężarek:
Obrazek



Niemniej jednak, EPC, czyli oficjalny katalog opla, który używa ASO i dobiera części pod konkretny VIN, dla Z18XE z klimatronikiem podaje właśnie 13124749 co widać poniżej:

Obrazek


Ale, możesz mieć rację, że 13139055 też spasuje, bo 13139055 to stary numer, który został zmieniony na 13297441 i jak popatrzymy na fotkę sprężarki o tym numerze to wygląda identycznie jak 13124749. A tu fotka pokazująca, że możesz mieć rację, gdyż to jest sprężarka 13297441, czyli to nowe wydanie 13139055 i właśnie wygląda identycznie jak 13124749:
Obrazek

A tu info o zmianie numeru. JNS znaczy już nie stosować:
Obrazek

Żeby nie było, nie jestem żadnym handlowcem czy coś. Jestem miłośnikiem Zafiry prężnie działającym na klubzafira.pl oraz na vxzoc.com , a że astra H to to samo to sobie wszedłem i napisałem parę postów, dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem.


ps. ja też usunąłem pare wpisów, nie ma co się burzyć tylko dzielić wiedzą. Szkoda tylko, że autor wątku ma nas w nosie.
Ostatnio edytowano 21 lip 2014, o 20:05 przez kaliope, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez mateusz » 21 lip 2014, o 19:48

a te info z tego EPC to jakis program do sciagniecia? strona internetowa? czy to tylko nazwa katalogu opla a jest jakis inny programik do wyszukiwania czesci?
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez kaliope » 21 lip 2014, o 20:00

EPC to program do zainstalowania na kompie. W sieci, chomikach itd są nielegalne wersje ale beznadziejne do instalacji, trzeba robić dyski wirtualne i cuda na kiju. Natomiast na angielskim ebay kupujuemy program na jeden płytce dvd, instalujemy łatwo i gość informuje w opisie, że program jest w pełni legalny, a wszystko za 60zł z wysyłką. Polecam, w trakcie instalacji wybieramy polski język.

http://www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-OPEL ... 1e8e70cc12

A potem sprawdzamy sobie swoj vin, swoje wyposażenie, dobieramy części pod konkretną furkę. A mając dokładny numer części, szukamy jej łatwo w całej Polsce i kupujemy gdzie najtaniej. Ja już tyle rzeczy widziałem w źle dobranych częsciach, że dla mnie to jest mus. Ludzie nie mają pojęcia, że np są trzy różne piasty do AH, 4 różne skraplacze, 3 różne intetrcoolery itd. A w aukcja na alle często jest napisene, że do np 1.9 cdti i tyle, bez rozróżnienia na moc, rok itd.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez sparspar » 22 lip 2014, o 07:29

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... s0-mt-0415 - ogladales ten link co podalem wczesniej ? rozni sie od Twojej sprezarki o tym samym numerze .A ja posiadam wlasnie ta z linku-faktycznie u Ciebie ona widnieje z kabelkiem z tylu a to oznacza, ze sprezarka jest ze sprzeglem zrywalnym i obraca sie caly czas po uruchomieniu silnika i nie bedzie pasowac do nwszyvh silnikow. A z kabelkiem z przodu to sprzeglo elektromagntetyczne gdzie sprezarka podczas pracy silnika stoi w miejscu poki nie zalaczysz klimy. Ja wzorowalem sie u znajomego w bazie intercars....takze ten sam numer a dwie rozne sprezarki, gdzie tkwi blad to nie mam pojecia... i przez to ten niepotezebny konflikt

Ps. Przepraszam za bledy -pisze z komorki, temat uwazam za rozwiazany
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez michal_elo » 22 lip 2014, o 13:57

Z góry dziękuję za zainteresowanie sprawą - szczególnie Panom kaliope i sparspar i przepraszam za nieobecność ale była ona spowodowana wyjazdem. Dziękuję za to że pomogliście mi rozwiązać problem zakupu sprężarki, jak się okazało wszystko co pisał Pan o nicku "kaliope" jest prawdą, jak również Pan "sparspar" miał trochę racji - sprężarka jaką dostałem z autem - ta o oznaczeniu QT 09174397 prawdopodobnie nie działałaby pod ten mój model klimy i silnika, jest to sprężarka do astry 2 z silnikiem 1.7 diesla ... W oplu podali mi właściwy model a jest nim :
WG - 13124749 , który można ewentualnie zamienić na WA - 24466993 ,
nic innego nie wchodzi w grę ( cytuje Pana z serwisu opla ) , faktycznie istnieją modele w których zastosowano z różnych przyczyn jakieś modyfikacje - i wtedy może ta QT by była ok, na szczęście to nie dotyczy mojej astry... :) ... Jeszcze raz dziękuję za pomoc i wspólną burzę mózgów, temat można uznać za zamknięty.

Pozdrawiam
michal_elo
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 14:27
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez sparspar » 22 lip 2014, o 19:07

Do michal_elo- fajnie, że odezwałes sie. Chce Ci powiedziec , że pan z serwisu Opla nie jest douczony...Przed chwilką znalazłem dwa linki , ktore przedstawiaja moje dwa kompresory : o którę była toczona wojna :)
a) 13139055
b) 13124749

http://www.autopartoo.com/oem/vauxhall/13139055jzq.html
oraz
http://www.autopartoo.com/oem/vauxhall/13124749rfw.html

- kliknij na zdjecie jednego i drugiego kompresora porównaj ich wymiary-sa identyczne. Także to jest kolejny dowod na to ,że miałem racje a Ty jak bedziesz kupował używke to śmiało szukaj pod tym numerem 13139055 tylko zwroć uwage czy kabelek wychodzi od strony koła pasowego (czyli od cewki)

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez kaliope » 22 lip 2014, o 19:43

sparspar napisał(a):- kliknij na zdjecie jednego i drugiego kompresora porównaj ich wymiary-sa identyczne. Także to jest kolejny dowod na to ,że miałem racje a Ty jak bedziesz kupował używke to śmiało szukaj pod tym numerem 13139055 tylko zwroć uwage czy kabelek wychodzi od strony koła pasowego (czyli od cewki)


pełna zgoda :) jeśli tylko będzie miał przewód przy sprzęgle to można brać, także szukać który będzie taniej. Do tego dochdzi jeszcze numer 13297441

http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... fault-0718
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Sprężarka klimatyzacji - Pomoc przy zakupie

Postprzez sparspar » 22 lip 2014, o 19:48

Dziekuje , ulżyło mi - przyznam sie, ze nie mogłem tego przebolec zwłaszcza, że mam w domu kilka rozebranych kompresorow i widze jak sa zbudowane i mam ich numery przed oczami---i upierałbym sie nawet gdyby kroili mnie i solili :)

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.