Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Nie równe obroty po odpaleniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Nie równe obroty po odpaleniu

Postprzez rataj » 23 wrz 2015, o 16:20

Witam

Nie znalazłem na forum podobnego tematu. Mam problem ze swoją astrą 2005 r. silnik 1.8 125 km Z18XE automat i problem jest taki że na poranym odpalaniu silnika czy też po dłużym postoju silnik utrzymuje wysokie obroty tzn ok. 1500 i trzyma tak z 10 sek. i obroty opadają poniżej 1000 i silnik się normuje. Dodam że 2 tygodnie temu założyłem do niej gaz firmy BRC, byłem u gazownika bo myśałem że może coś źle zaprogramował łub zmątował ale podłączył pod komputer i nic nie wykazało tak samo komputer samochodu również nic nie wskazał sprawdził mi swięce i też są ok. I tutaj moje pytanie oraz prośba o odnalezienie problemu co może być powodem takiego zachowania się silnika gdy jest zimny. :?: :?: :?: :?: :?: :?:
rataj
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 15:58
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Nie równe obroty po odpaleniu

Postprzez MISIEK13111981 » 23 wrz 2015, o 18:03

Nie równe obroty piszesz w temacie, ale ja nie widzę nic dziwnego w zachowaniu silnika. Zawsze jak odpalam swoje autko to też przez jakiś czas ma wyższe obroty bo jest na ssaniu i po pewnym czasie obroty spadają i się normują do 700-800 obrotów.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Nie równe obroty po odpaleniu

Postprzez magil » 27 wrz 2015, o 17:13

Przed założeniem instalacji gazowej było inaczej?
magil
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 14:27
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.