Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Postprzez gregor__1984 » 3 wrz 2015, o 21:14

Witam,
Mój samochód to Opel Astra H kombi 1.6 Z16XER, 2007
Instalacja STAG 300 premium, AC R01, Hana 2000
Problem jest następujący: przy dojazdach do skrzyżowań hamuje silnikiem obroty silnika naturalnie spadają i w ostatniej fazie (obroty silnika ok. 1500) wysprzęglam a obroty zamiast spaść łagodnie do ~800÷900 spadają do 500 silnikiem zatrzęsie obroty podskakują do 1200 po czym już łagodnie opadają do ~800÷900. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku. Na zimnym wszystko jest ok. Na benzynie jest podobnie tylko 2x słabiej jest to odczuwalne. Przepustnica czyszczona i kalibrowana. Diagnostyka robiona 2x przez dwóch różnych mechaników i zero problemów wg wskazań komputera. Luzy zaworowe sprawdzane - w normie. Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną takiego " podbijania obrotów" przez silnik? Jeżdżę już z tymi objawami ponad 30 tyś ale jazda po mieście jest uciążliwa....
gregor__1984
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Postprzez markfiseq » 15 wrz 2015, o 11:51

Dolaczam sie do tego watku mam kolego dokladnie ten sam problem tylko przy silniku 1.4 XEP a jak zalacze klime to jeszcze bardziej odczuwalne w miescie.U mnie byl czyszczony zawór EGR w pierwszym tyg po czysczeniu wydawalo sie ze jest ok nie bylo tego czuc ale po tygodniu spowrotem to samo wiec sam sie z tym problemem juz bujam od roku
Avatar użytkownika
markfiseq
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 12:41
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Postprzez gregor__1984 » 15 wrz 2015, o 13:44

to nie jestem sam z tym problemem... trzeba zauważyć, że mój silnik Z16XER nie ma zaworu EGR czyli to nie on jest sprawcą. A masz zagazowaną astre?
gregor__1984
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Postprzez markfiseq » 18 wrz 2015, o 10:55

Tak kolego mam zagazowana 5 miesiecy temu ale to nie ma nic z tym wspolnego bo znaim zagazowalem to te problemy juz były.Tez obstawiam ze to nie EGR owszem moj byl zasyfiony ale nawet po czyszczeniu objawy dalej wystepuja. Zastanawiam sie nad problem z alternatorem bo elektryczno hydrauliczne wspomaganie w naszych askach troche produ pobiera ale wg wskazan secret menu napiecie przy tych skokach spada max 1-1.5 V wiec to mnie tez myli bo ciagle pogazuje 14 V wiec ladowanie ma dobre..Sam juz nie wiem gdzie szukac..słyszalem ze moze byc jeszcze czujnik sprzegla bo to wlasnie wystepuje po wcisnieciu sprzegla jak leca obroty na doł ale bledów na kompie brak wiec nie wiem od czego zaczac szukac?jakies sugestie?


Widze ze nikt poza nami nie ma tego problemu? zero podpowiedzi:)
Avatar użytkownika
markfiseq
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 12:41
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra H Z16XER za nisko spadające obroty silnika

Postprzez gregor__1984 » 10 paź 2015, o 13:25

Wiadomość dla "Mardok" nie mam możliwości odp. na priv. Chętnie wymienię się poglądami na temat inst. lpg w moim samochodzie. Napisz mi swojego maila to się odezwę.
gregor__1984
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 wrz 2015, o 21:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.