Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra H Z16XER -pomoc

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra H Z16XER -pomoc

Postprzez Stork_RZ » 5 lis 2015, o 22:10

Witam, mam problem ze swoja Astra. Samochod posiada silnik Z16XER w ktorym zalozony jest gaz.Od jakiegos czasu mam problem z cewka zapłonowa... co chwile mi pada ... co pare miesiecy... a dzisiaj sobie zalozylem uzywana cewke i padla po przejechaniu 60km ;/ co wedlug Was moze byc przyczyna wypadania cewki? Do tego ciagle przepalaja mi sie wszystkie zarowki i niestety jestem jednookim bandyta... Czyzby cos dzialo sie z elektronika? Czy moze to wina gazu ? Mechanik mi niby doradzil ze to przez gaz... pojechalem do gazownika, a on powiedzial ze to nie mozliwe ze przez sterownik gazu ciagle pada cewka... Prosze o pomoc i porady... bo juz niewiem co robic...z gory dziekuje. Pozdrawiam
Stork_RZ
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lis 2015, o 22:00
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra H Z16XER -pomoc

Postprzez kurpaw » 11 lis 2015, o 23:43

Witam!
Może nie do końca ale miałem podobną sytuację. Samochód (Astra h kombi, 2009) posiadam od stycznia tego roku. W połowie lutego założyłem LPG (lovato smart). Po pewnym czasie zapaliła się kontrolka check, która następnie po kilku dniach zgasła. Trzy tygodnie później wybrałem się do szwagra (ok 250 km), 10 km przed końcem jazdy check pojawił się znowu, samochód zaczął słabnąć i w finale na 3 garach dojechałem się na miejsce. Diagnoza miejscowych mechaników okazała się trafna, wymiana cewki i samochód chodził aż miło. Od tego czasu przejechałem 10000 km i check pojawił się znowu. Mam nadzieję, że to jakaś pierdoła a nie kolejna wymiana cewki. Błędy jakie mi pokazuje to: ECN 13428, ECN 17011.
Mam zamiar pojeździć jeszcze tydzień - jak check nie zgaśnie to wybiorę się na komputer do mechanika.
Poinformuje o dalszych losach jak tylko sprawa się wyjaśni.
Pozdrawiam!
kurpaw
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 19:58
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Astra H Z16XER -pomoc

Postprzez kurpaw » 18 lis 2015, o 00:00

Dziś kontrolka zgasła sama. Pozdrawiam.
kurpaw
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 19:58
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.