Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rozrusznik kręci, a silnik nie odpala. Brak błędów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Rozrusznik kręci, a silnik nie odpala. Brak błędów

Postprzez 7hub7 » 14 gru 2015, o 22:02

Witam wszystkich i proszę o pomoc,
tak jak napisałem w temacie postu silnik nie chce odpalić (silnik 1.6 Z16XEP, przebieg 109.900km, rok 2006).

Może zacznę od początku... około miesiąca temu samochód z rana odpalił normalnie i pojechałem do pracy, po kilku godzinach już nie chciał odpalić, tzn rozrusznik kręcił, ale nie chciało zaskoczyć. Kolega mechanik przyjechał z komputerem, na komputerze nie wykazało żadnych błędów. Zaholowaliśmy auto do jego warsztatu i na drugi dzień po prostu normalnie odpalił... więc od razu pojechałem do autoryzowanego serwisu Opla, żeby sprawdzili na swoim komputerze. Podpieli pod komputer i pod aplikację Tech2, również nie wykazało żadnych błędów, mechanicy sprawdzili i nie było do czego się przyczepić. Jeździłem kilka dni i po raz kolejny samochód nie odpalił tak, jak wcześniej rozrusznik kręcił, ale samochód nie odpalał. Wziąłem lawetę żeby przewieźć auto do innego mechanika, po zdjęciu z lawety samochód odpalił......

Wymieniłem akumulator na jeszcze mocniejszy (Bosch), wymieniłem świece (NGK), auto chodziło bez problemów ok miesiąca i dzisiaj znowu nie odpalił, rozrusznik kręci, samochód nie odpala. Sprawdziłem błędy metodą "gaz-hamulec" - brak błędów.
Dodam, że wcześniej z samochodem nie było żadnych problemów, założona jest instalacja gazowa STAG, pół roku temu wymieniona cała listwa wtryskowa, wszystko chodziło jak w zegarku, czy to na benzynie czy na gazie, żadnego szarpania, strzelania, spadku mocy, czy innych niepokojących objawów. Auto jest pewne, wszystkie serwisy robione były na czas w Oplu, na 100% oryginalny przebieg.

Komputer był podłączany wtedy, kiedy silnik nie odpalał jak i wtedy kiedy odpalał, za każdym razem nie wykazywało żadnych błędów.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być tego przyczyną?? ja nie mam już żadnych pomysłów..
proszę o pomoc
7hub7
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2015, o 21:11
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Rozrusznik kręci, a silnik nie odpala. Brak błędów

Postprzez Gorczek » 23 gru 2015, o 10:55

Sprawdz czujnik połozenia wału (czujnik hala) moze akura to bedzie to objawy sa podobne.
Gorczek
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 18:03
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rozrusznik kręci, a silnik nie odpala. Brak błędów

Postprzez 7hub7 » 28 gru 2015, o 13:01

Jeszcze przed Twoim postem znajomy też podpowiedział mi, że to może być ten czujnik. Sprawdziłem czujnik położenia wału i faktycznie po wymianie odpalił od razu, tak więc sprawa rozwiązana. Mimo wszystko Tobie również dziękuję za podpowiedź.
7hub7
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2015, o 21:11
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.