Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rozszyfrowanie błędów ECN :

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Rozszyfrowanie błędów ECN :

Postprzez K4K4 » 17 sty 2016, o 20:03

Witam mam problem z rozszyfrowaniem błędów ECN, nie mam pojęcia gdzie mogę te konkretne znalezc, ale zacznę od początku.

Wczoraj wybrałem się do kina, mój Astreoid normalnie odpalił z pod bloku, wszystko ogólnie oki.

Gdy po około 2 godzinach wróciłem na parking podziemny gdzie nie było nawet zimno, po prostu nie reagował, tzn kontrolki się paliły, światła, radio wszystko, a po przekręceniu stacyjki nic, jedno pyknięcie i koniec reakcji, myślę sobie może akumulator, co dziwne bo wszystko ogólnie grało poza odpaleniem, a nawet nie odpaleniem a braku jakiejkolwiek reakcji, zadzwoniłem po znajomego z kablami, przyjechał, ładowaliśmy i nic w sumie zero efektu poza jednym, teraz zamiast braku reakcji, auto po przekręceniu kluczyka zaczęło tykać! tyk,tyk,tyk,tyk. Nic nie gasło, nie przerywało, było pózno, parking był już zamykany, musieliśmy wyjść, zostawiłem Astrę na noc.
Wracam rano, dalej to samo, tylko słyszę tyk,tyk,tyk.. nie miałem już pomysłu, za 5 min pomyślałem sobie ze spróbuje ostatni raz i co? Odpalił, dławił się ale odpalił! Dodałem gazu bo raczej inaczej by zgasł.
Wyświetlił mi się błąd, auto z kluczem, ale zabrałem go pod swój blok, dojechał bez problemów i co najśmieszniejsze do teraz odpala bez problemu i kontrolka zgasła, poczytałem trochę ale to różnie, to mój pierwszy samochód i póki co był bezproblemowy przez około 3 mieś..
Przed chwilą dowiedziałem się ze mogę sprawdzić błędy, tak więc ubrałem buty i poleciałem do Astreoida.


Wyskoczyły mi dwa błędy, których nie mogę rozszyfrować: ECN 1500 12, ECN 152364.
Może już ktoś się z takimi problemami lub błędami spotkał i wie o co chodzi, będę wdzięczny za każdą pomoc!

dodam ze Astra GTC 1.4 90km , 2005r .
K4K4
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 sty 2016, o 16:21
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Rozszyfrowanie błędów ECN :

Postprzez drahe » 18 sty 2016, o 12:37

Odczytaj błędy komputerem.Te dwa 1500 i 1523 są od przepustnicy i nic nie miały wspólnego z brakiem odpalenia.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.