Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Odma, check, kopci jak z komina

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Odma, check, kopci jak z komina

Postprzez Daniolek4 » 23 kwi 2016, o 14:39

Witam, mam kolejny problem z moją Astra. Gdy kupiłem astre koleś powiedział że mechanik zakleil odme żeby nie pobierał fałszywego powietrza. Oddałem astre do mojego mechanika który zrobił ta odme tak żeby było jak z fabryki i pojawiły się problemy a mjanowicjee na zimnym silniku przy ruszaniu dosyć mocno kopci, ponadto faluja trochę obroty a po 3 olej wydobywa się przez wlew oleju, a po odkreceniu tej zatyczki do pluje olejem po całym silniku , aż na zderzak. Proszę o pomoc silnik 1.6 twin port 105km


18 min temu

https://youtu.be/sv4BlW1rBVg
Tak to właśnie wygląda, przed naprawieniem odmy nic takiego nie było
Daniolek4
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 14:34
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Odma, check, kopci jak z komina

Postprzez smolar » 23 kwi 2016, o 16:50

Co to za pomysł żeby w Z16XEP zatykać odmę ?! "żeby nie pobierał fałszywego powietrza", że co ?! Przecież po zatkaniu nie ma odpowietrzenia skrzyni korbowej co doprowadza do zwiększenia ciśnienia oleju i jego spiętrzenia, dlatego pluje olejem jak szalony, a ciśnienie może uszkodzić uszczelkę pod głowicą i nie tylko. Zobacz chłopie czy z płynem w zbiorniczku wyrównawczym wszytko ok, bo taki dymek to nie wróży nic dobrego. Długo już masz te auto ?
Avatar użytkownika
smolar
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:53
Lokalizacja: Płock
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Odma, check, kopci jak z komina

Postprzez Daniolek4 » 23 kwi 2016, o 16:58

smolar napisał(a):Co to za pomysł żeby w Z16XEP zatykać odmę ?! "żeby nie pobierał fałszywego powietrza", że co ?! Przecież po zatkaniu nie ma odpowietrzenia skrzyni korbowej co doprowadza do zwiększenia ciśnienia oleju i jego spiętrzenia, dlatego pluje olejem jak szalony, a ciśnienie może uszkodzić uszczelkę pod głowicą i nie tylko. Zobacz chłopie czy z płynem w zbiorniczku wyrównawczym wszytko ok, bo taki dymek to nie wróży nic dobrego. Długo już masz te auto ?



2 tyg, gdy było zatkane to wszytko było w porządku 500 km przejechałem bez problemu teraz dopiero po zrobieniu tego tak się zaczęło dziać
Daniolek4
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 kwi 2016, o 14:34
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Odma, check, kopci jak z komina

Postprzez smolar » 23 kwi 2016, o 17:05

Trzeba to mądrze zdiagnozować, ale przez forum nikt tego nie zrobi. Widzę że masz też uszkodzony sterownik, fatalnie. Kupiłeś problem i to spory, radze sprzedać jako uszkodzony niż pakować kasę, bo nie wiadomo jakie niespodzianki jeszcze są w tym aucie.
Avatar użytkownika
smolar
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 17 cze 2015, o 18:53
Lokalizacja: Płock
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.