Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wskaźnik poziomu paliwa LPG

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wskaźnik poziomu paliwa LPG

Postprzez luki791 » 28 kwi 2016, o 10:57

Cześć,

Mam instalację LPG w samochodzie, czy jest fizycznie taka możliwość żeby na desce rozdzielczej auta przełączać wskaźnik poziomu benzyny i LPG ?
Jaki sygnał dostaje wskaźnik poziomu paliwa? 0-10V ?
Czy ze sterownika gazu można wydobyć taki sygnał o stanie napełnienia zbiornika?
luki791
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 10:26
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Wskaźnik poziomu paliwa LPG

Postprzez zonem » 6 maja 2016, o 22:00

luki791 napisał(a):Cześć,

Mam instalację LPG w samochodzie, czy jest fizycznie taka możliwość żeby na desce rozdzielczej auta przełączać wskaźnik poziomu benzyny i LPG ?
Jaki sygnał dostaje wskaźnik poziomu paliwa? 0-10V ?
Czy ze sterownika gazu można wydobyć taki sygnał o stanie napełnienia zbiornika?


W Astrze będzie z tym duży problem tak jak w nowszych autach, raz że po CANie dane są przekazywane do licznika, a dwa żeby wskazówka była wysterowana z obcego źródła (wskaźnik LPG) trzeba by prawdopodobnie ingerować w ścieżki na module. Dwa rozwiązania: 1 mikroprocesor który odczyta wartość 0-10V z czujnika poziomu gazu i wyśle tę informację po CANie do licznika, 2 haratanie modułu licznika i kombinowanie obejścia na pająka. Zrobić się da wszystko, tylko jak zawsze pozostaje kwestia ceny/opłacalności i ryzyka uszkodzenia :roll:
zonem
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 19:13
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wskaźnik poziomu paliwa LPG

Postprzez luki791 » 8 maja 2016, o 09:09

Ten pierwszy sposób wydaje się lepszy i byłbym w stanie to zrobić, ale boję się wrzucać coś swojego na magistrale CAN. Chyba zrobię po prostu drugie BC z wyświetlacza 2x8 w okolicy hamulca ręcznego. Tylko ciekaw jestem jakie sygnały docierają do tego wskaźnika diodowego LPG czy jest w nim jakiś układzik który jakoś kwantuje ten sygnał 0-10V na 4 lub 5 stanów (diod), czy sygnał cyfrowy idzie bezpośrednio ze sterownika do wskaźnika. Mam instalację Zavoli nigdzie nie mogę znaleźć schematu elektrycznego do niej.
luki791
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 10:26
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wskaźnik poziomu paliwa LPG

Postprzez zonem » 8 maja 2016, o 09:51

Szczerze mówiąc jak już jest wskaźnik diody poziomu LPG to po co dokładać kolejny? By mieć więcej wartości pośrednich? Jedyny sens widzę w wyświetlaniu na seryjnym liczniku wskazania LPG, można jeszcze w jeden sposób obejść to :) sprawdzić jakie wartości napięcia dostaje ECU od czujnika poziomu PB i zrobić układ przełączający źródło z ewentualnym dopasowaniem napięć (przeskalowaniem). Uważam że byłoby to najprostsze rozwiązanie.
Jeżeli byś to pomierzył lub znalazł rzetelne informację podziel się nimi tutaj :)
zonem
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lip 2015, o 19:13
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.