Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

nie ciągnie na ciepłym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

nie ciągnie na ciepłym silniku

Postprzez Zbynio182 » 29 lip 2014, o 17:13

Witam wszystkich.
Jestem właścicielem astry od prawie roku i dopóki nie musiałem robić przeglądu to nie było większych z nią problemów.Na przeglądzie stwierdzili za wysokie CO co przyczyną był katalizator.Po jego wymianie teraz na gazie gdy silnik się rozgrzeje nie ciągnie.Mam instalacje gazową Koltec-Necman.Byłem u kilku gazowników,ale jak usłyszeli jaka jest w niej instalacja to była odpowiedź " Przykro,ale nie mogę pomóc". Niepokoi mnie wpięty emulator (chyba tak to się nazywa) pod sondę. Jak ją kupiłem to on był wpięty równolegle (jeden kabelek pod szary kabel sondy,a drugi pod czarny) przy czym czarny między wpięciem a sondą był przecięty.Teraz emulator jest wpięty szeregowo pod czarny kabel od sondy,ale nie ma żadnej poprawy.Mierząc napięcie na kablu wychodzącym z emulatora jest 4,33V ,a z sondy 0,5-0,6V. Czy emulator nie powinien dawać podobnego napięcia do sondy?
Jaki jest dobry program do diagnostyki instalacji gazowej?
Zbynio182
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 16:50
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: nie ciągnie na ciepłym silniku

Postprzez MISIEK13111981 » 30 lip 2014, o 12:19

A jak na benzynie, po wymianie katalizatora tak się stało z jazdą na gazie i dlaczego zmienione zostało podpięcie emulatora jeżeli wcześniej wszystko było ok? Wskazania sondy powinny oscylować od 0-1V, może siada sonda i daje zły sygnał do emulatora.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: nie ciągnie na ciepłym silniku

Postprzez Zbynio182 » 31 lip 2014, o 18:34

Auto naprawione!! Pomógł mi fachowiec z Kielc który udostępnił mi(za drobną opłatą) schemat całej instalacji gazowej.Okazało się że emulator w pierwszej wersji miał zamienione przewody (odwrotnie podłączone)i była wkręcona niewłaściwa sonda (diagnostyczna).Troche mnie to dziwi że Holenderski serwis instalacji gazowych tego nie wykrył tylko stwierdzili do wymiany katalizator. Dużo informacji na temat tej instalacji gazowej jest na forum Vektry.Jeżeli ktoś by potrzebował kontakt do tego fachowca niech napisze to postaram się o nr.tel

PS.Dodam że w Zachodniopomorskim nie znalazłem gazownika który by ogarnął by tą instalacje.Dla zainteresowanych podaje namiary do fachowca o którym pisałem:

Józef Kubiec Usługi Kreatywne

ul. Dobromyśl 68, 25-825 Kielce

tel. 78 3375707;
Ostatnio edytowano 31 lip 2014, o 18:52 przez Zbynio182, łącznie edytowano 1 raz
Zbynio182
Kierowca
 
Posty: 16
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 16:50
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: nie ciągnie na ciepłym silniku

Postprzez MISIEK13111981 » 31 lip 2014, o 18:38

No to super że autko naprawione.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.