Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Szarpanie! POMOCY!

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez sparspar » 4 cze 2014, o 16:55

Sluchaj z rysunku turbiny do twojego silnika wynika,ze te błedy twoje to zle wyregulowany zawor bocznikowy. Musisz znac dlugosc tego ciegna,najlepiej porownac z innym silnikiem lub jechac do serwisu
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez sparspar » 4 cze 2014, o 17:02

Wymiana swiec to pryszcz tylko musisz miec klucz dynamometryczny (dokrecic na 20Nm) bo jak zrobisz to za mocno to na przyszłosc mozesz miec problemy z gwintem w głowicy.I długa nasadke do swiec 16mm z palstikiem w srodku abys mogł ja wyciagnąc .I jeszcze jakies małe nasadki typu E10 lub E12, Nie wiem jakie sa rozmiary u ciebie ale bedziesz musiał odkrecic modul zapłonowy tymi własnie nasadkami
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez darkangel » 4 cze 2014, o 17:11

:shock: to powiem Ci, że jestem w lekkim szoku :shock: Ten objaw szarpania miał miejsce wcześniej, kiedy turbo się "kończyło" a nikt przy nim nie grzebał :(
Dodam, że kiedy kupowałem to auto, to wszystko było w jak najlepszym porządku, dopiero po jakimś tygodniu urzytkowania zaczęło szarpać, najpierw delikatnie (że nawet nie przeszkadzło, ale było wyczuwalne) potem coraz bardziej i bardziej! Następnie padła turbina
darkangel
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 19:21
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez sparspar » 4 cze 2014, o 17:21

chodzi mi o te 2 srubki w kółku
Załączniki
qqqqq.jpg
chodzi mi o te sruby
qqqqq.jpg (46.42 KiB) Przeglądane 11411 razy
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez darkangel » 4 cze 2014, o 17:27

Tak, tak wiem ;) domyśliłem się, że o to chodzi :D Tylko zastanawiam się dlaczego twierdzisz, że to może być wina tej "gruchy" (ona steruje zaworem westgate) czy jakoś tak :o skoro wcześniej było wszytko ok, a objaw szarpania pojawił się przed wyjęciem turbiny?
darkangel
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 19:21
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez sparspar » 4 cze 2014, o 17:28

Pisze tak, ale sprawdz czy Twoja turbina wyglada tak jak na rysunku... bo ta fotke wyrwałem z allegro.
Wymien świece i zapytaj sie mechanika o regulacje cięgna. Bo orginalnie to srubki powinny byc zamalowane jakims kolorem , lub na ciegnie powinny byc jakies slady farby. Sprawdz to,
Jak swiece nie pomoga to mam jeszcze jeden pomysł, pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez sparspar » 4 cze 2014, o 17:34

Nie mieszaj błedów turbo z szarpaniem, jak dla mnie to nie ma nic wspolnego...

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez darkangel » 4 cze 2014, o 17:35

Wielkie dzięki kolego :)
Wszystko posprawdzam i jak już dojdę do tego co jest przyczyną tego szarpania, to na pewno napiszę w tym temacie o tym, to może pomogę w ten sposób innym użytkownikom :)

Również pozdrawiam i dziękuje za rozwinięcie tematu i pomoc :D
darkangel
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 19:21
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez darkangel » 5 cze 2014, o 10:55

Witam ponownie,

Temat szarpania uważam za rozwiązany :D
Kupione świece NGK po 16 zł za sztukę, wymienione w 10 minut i problem szarpania zniknął :D :shock:
Jeszcze została kwestia regulacji cięgna turbiny, bo wydaje mi się, że nie ładuje w pełnym zakresie obrotów.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :lol: :lol: :lol:
darkangel
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 19:21
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Szarpanie! POMOCY!

Postprzez mateuszws » 27 lis 2014, o 05:19

darkangel, mozesz mi powiedziec w jakim zakresie obrotow wystepowalo u Ciebie szarpanie i w jakich szczegolnie sytacjach? bardzo wazne to dla mnie.
Avatar użytkownika
mateuszws
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 05:14
Silnik: 2.0T Z20LEL

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.