Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Temperatura silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Temperatura silnika

Postprzez tuszok » 13 lip 2014, o 21:36

Teoretycznie powinno być 105*C ale zawsze jest jakaś odchyłka... u mnie też trzyma 102*C
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Temperatura silnika

Postprzez elektron1234 » 15 maja 2015, o 06:29

Witam
Stojac w korku przy upale 34 stopni (temperatura drogi ok 50 stopni) wentylator zalaczal mi sie (wedlug wskazan BIDa) przy 114 stopniach i schładzal do 95 stopni
Mysle wiec ze mozesz jechac spokojnie i niczego nie szukac
Poprostu wlacz temperature na BIDie i sprawdz jakie beda wskazania
Osobiscie tez myslalem ze wentylator powinien wlaczyc sie wczesniej i nawet troche sie denerwowalem ale pozniej
doszedlem do wniosku ze to takie wskazania
Podczas jazdy temperatura utrzymywala sie na poziomie ok 100 stopni no ale wiadomo ze to juz chlodzenie podczas jazdy
PS
Ale kurde szkoda ze nie zalozyli "nizijery" tego wskaznika temperatury na liczniku
Moj tel 509674475
elektron1234
Klubowicz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 10:30
Lokalizacja: Rzeszow
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Temperatura silnika

Postprzez jogi258 » 13 lis 2015, o 20:49

Witam każdy pisze o temp ok ale przypuszczam ze chyba kazdy typ silnika ma inny zakres temp ale ok ja mam pytanie odnośnie silnika 1,6 105 KM przy normalnej jezdzie temp utrzymuje sie w granicach 102-109 stopni tez sie obawiałem ze cos jest nie tego ale po dogłebnych wniklywych dochodzeniach wyszło ze ten typ tak ma jak ktos tutaj napisał lubią wysoką temp hehe
ale pytanie jest jak zachowuje sie na trasie ten silnik ?
nie mówie o 100 km a o 2000 km ktos próbował ? na codzień pokonuje małe odległości czasami 50-80 km
czy przy takiej trasie nie przegrzeje sie ?
prosze bez durnych uwag
pozdrawiam
jogi258
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 paź 2015, o 11:05
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.