Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

[Astra III Z16XER LPG] Czy to na pewno cewka?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

[Astra III Z16XER LPG] Czy to na pewno cewka?

Postprzez user44 » 6 gru 2013, o 18:29

Witam wszystkich. Przejrzałem posty związane z moim problemem, ale nie znalazłem w nich rozwiązania.
W marcu założyłem lpg do mojej Astry. Wszystko było OK, sporo jeździłem, nic złego się nie działo.
W połowie września zapalił się check (emisja spalin), silnik dziwnie parkotał, kompletny brak mocy w aucie. Po przejechaniu ok. 10 km, wyłączeniu samochodu i ponownym jego uruchomieniu, problem zazwyczaj ustępował (niekiedy nic to nie dawało) i check się wyłączał (albo i nie, choć jazda była normalna).
Mechanik podłączył komputer i stwierdził, że pada mi cewka. Około miesiąca temu wymieniłem świece (Beru) i problem ustąpił... na 2 dni.
Ta usterka występuje nieregularnie. Czasem rano nie da się jechać, a czasem odpala i jedzie bez żadnych problemów. Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale gdy występuje ten problem rano, to przy ruszaniu słyszę z przodu krótkie, szybkie 3-4 stuknięcia.
To samo dzieje się na benzynie. Dlatego mam do Was pytanie - skoro czasem to wszystko ustępuje, a czasem nie da się jechać, to czy na pewno cewka będzie do wymiany? Polecacie jakieś konkretne modele?
Będę wdzięczny za każdą pomoc, bo nie za bardzo ze mnie mechanik ;)
Astra III Z16XER 1.6 LPG kombi
Avatar użytkownika
user44
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 18:19
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: [Astra III Z16XER LPG] Czy to na pewno cewka?

Postprzez max889296 » 9 gru 2013, o 19:32

jak dojdziesz do tego co jej jest z tą cewką to daj znać , bo u mnie dzieje się to samo, tylko już 3 razy wymieniałem cewkę i dzisiaj też wyskoczyły mi błędy 1606380, 032500- ciekawe czy nie cewka?. jak coś się dowiesz ta daj znać. dzięki
max889296
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 gru 2012, o 20:30
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: [Astra III Z16XER LPG] Czy to na pewno cewka?

Postprzez user44 » 15 sty 2014, o 22:11

Temat do zamknięcia. Po wymianie cewki wszystko ustąpiło :)
Astra III Z16XER 1.6 LPG kombi
Avatar użytkownika
user44
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 18:19
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.