Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ciężko odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Ciężko odpala

Postprzez Norged » 28 gru 2013, o 20:58

hedd napisał(a): Jak poogladalem na youtube filmiki z pracy z16xep to raczej kazdy z nich zakręci ze 4-6 razy nim odpali, wiec moze tonormalne w tym silniku.


Bzdura !! Za 4-6 razem to odpalały syrenki lub warszawy 50 lat temu. Moja Astra odpala za 1-szym razem w kazdych warunkach tyle że ja jeżdzę na norweskiej benzynie...
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Ciężko odpala

Postprzez radint » 28 gru 2013, o 21:08

Chciałbym zobaczyć jak Twoje auto odpala za pierwszym obrotem wału (bo to kolega miał na myśli) zanim wszystkie czujniki załapią między innymi położenia wału itp. to nie ma szans żeby obrócił się raz i odpalił.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Ciężko odpala

Postprzez hedd » 29 gru 2013, o 09:11

Większość z16xep odpala tak jak te w ponizszych filmikach:

https://www.youtube.com/watch?v=wL9LDIEG3cQ
https://www.youtube.com/watch?v=l0N_ZTT_Y5A

W każdym z filmów slychac ze zakręci 4-5 razy zanim odpali, w mojej astrze trzeba 8-9 razy. Natomiast w wysłużonej Vectrze B z silnikiem x16xel i najechanymi 230tys. przebiegu (a pewnie i kręcony był przed sprzedażą) odpala po 2 kręceniach.

Więc już zgłupiałem i nie wiem czy to normalna praca silnika w Astrze i czy ten typ juz tak ma, czy jednak coś jest nie tak...
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17

Re: Ciężko odpala

Postprzez ryszards » 2 sty 2014, o 22:36

Moim zdaniem silnik powinien odpalać sprawnie max 2 obroty. Ja natomiast mam problem następujący. Zimny odpala bez problemu. Gorzej jak silnik się nagrzeje. Czasami to kręci i kręci zanim odpali. Czasami jest tak, że mam wrażenie, że pompa nie podaje paliwa, a czasami mam tak, że odpali, ale przez 2-3 sekundy dusi się jakby był zalany... Kilka osób poleciło mi wymianę czujnika wału, co też zrobiłem. Po jego wymianie zauważyłem jedną zasadniczą zmianę - obrotomierz wskazuje inaczej. Na poprzednim czujniku żeby dojść do 2000 obrotów, to musiałem prawie mieć gaz w podłodze, ewidentnie zaniżał wartość. Teraz jest ok. Niestety problem z odpalaniem nie zniknął. Dzieje się to rzadko, ale jest irytujące i szkoda mi męczyć rozrusznik i aku.
Jeden mechanik do którego zaprowadziłem powiedział mi, że niby były jakieś błędy immo i że komunikacja z kluczykiem może powodować problemy z odpalaniem, ale czy wtedy nie powinna zapalać mi się kontrolka od kluczyka? Po 2 metodą gaz hamulec jak sprawdzałem, to nie było żadnych błędów...
Czy ktoś ma jakiś pomysł?
ryszards
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 sty 2014, o 22:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ciężko odpala

Postprzez gregblach10 » 5 paź 2020, o 14:45

Witam, ja obstawiałbym czujnik temperatury cieczy chłodzącej.
gregblach10
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 09:54
Lokalizacja: Radom
Silnik: 1.8 Z18XER

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.