Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Ciężko odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Ciężko odpala

Postprzez hedd » 23 gru 2013, o 21:03

Witam,

Panowie, mam pytanie. Kupiłem miesiąc temu Astrę H w benzynie, silnik 1,6 (Z16XEP). Nie wiem czy to wersja Twinport czy nie, ma 105KM.
Otóż kiedy auto stoi przez noc (zimny silnik), przy odpaleniu długo kręci (tak około 2 sekund). Przy rozgrzanym silniku pali 'na dotyk'. Czy to norma w tym silniku? Czy na coś należy zwrócić uwagę? A może podałem za mało informacji?
Wiem, kable WN i świece. Ale obecne wyglądają bardzo w porządku, raczej nie kwalifikują się do wymiany.
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17


Re: Ciężko odpala

Postprzez Norged » 23 gru 2013, o 21:46

Mam ten sam silnik ( Z16XEP), jest to wersja z Twinport ale mój na zimnym i ciepłym odpala błyskawicznie. Proponuję wykręcić swiece i sprawdzić wzrokowo, jesli są w złym stanie to wymien na oryginalne. Kable zapłonowe sprawdz w ten sposób : odpal silnik i spryskaj kable wodą np. zraszaczem do kwiatów, jesli silnik zacznie gorzej pracować lub zgasnie to kable raczej też do wymiany.
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ciężko odpala

Postprzez hedd » 24 gru 2013, o 08:24

No właśnie wyglądają całkiem dobrze, kable też iskier nie puszczają. W innym temacie wyczytałem, że mogą być to słabe cewki zapłonowe. No cóżm zobaczymy przy większych mrozach.
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17

Re: Ciężko odpala

Postprzez Norged » 24 gru 2013, o 15:14

Kiedys miałem cinquecento i pewnego razu nie mogłem w ogóle odpalic auta , wykręciłem świece i wyglądały całkiem dobrze ale wymieniłem na nowe i problem zniknął , auto odpalało od pierwszego zakręcenia, Jesli dla ciebie to nie duży problem finansowo to spróbuj wymienić te swiece,
Norged
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 lis 2013, o 16:11
Lokalizacja: Norwegia Płd.
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ciężko odpala

Postprzez robstach » 25 gru 2013, o 01:01

Norged napisał(a):Kiedys miałem cinquecento i pewnego razu nie mogłem w ogóle odpalic auta , wykręciłem świece i wyglądały całkiem dobrze ale wymieniłem na nowe i problem zniknął , auto odpalało od pierwszego zakręcenia, Jesli dla ciebie to nie duży problem finansowo to spróbuj wymienić te swiece,

Witam Wszystkich,
Wczoraj rano miałem ten sam problem auto odpaliło za dziewiątym razem, mam Astrę 1,6 XEP z przebiegiem 45000KM, przebieg mały i udokumentowany (kupiony od rodziny) rocznik 2006, wg. książki serwisowej świece nie były wymieniane od nowości, dlatego wymieniłem świecę i problem został rozwiązany.
Pozdrawiam.
robstach
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 gru 2013, o 00:51
Lokalizacja: Poznań
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ciężko odpala

Postprzez hedd » 25 gru 2013, o 09:53

Hmm, no proszę. To może i ja zainwestuję w świece. Jak nie pomoże to złożę wniosek żebyście zwrócili mi pieniądze :D
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17

Re: Ciężko odpala

Postprzez hedd » 28 gru 2013, o 12:29

Wymieniłem świece. W niczym to nie pomogło.
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17

Re: Ciężko odpala

Postprzez miranda » 28 gru 2013, o 15:40

Ale na zrzutkę od forumowiczów na twoje świece raczej nie licz :D
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Ciężko odpala

Postprzez radint » 28 gru 2013, o 18:28

Kolego, a może problem leży nie w świecach a zasilaniu paliwem? coś jakby przez noc paliwo się cofało i nad ranem masz problem z rozruchem a za dnia to nie zdąży się cofnąć. U rodziców miałem taki problem, ale zaczęło śmierdzieć w aucie paliwem i okazało się, że zapomnieli o istnieniu filtra paliwa, który najnormalniej w świecie przegnił:/ i paliwo przez noc uciekało z układu. Z rana kiepsko palił teraz już jest spokój.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Ciężko odpala

Postprzez hedd » 28 gru 2013, o 20:18

W tym modelu z tego co wiem filtr paliwa jest bezobslugowy - znajduje sie w baku paliwa i jest niewymienny. Obstawiam raczej cewkę, ale w najblizszym czasie nie zamierzam w to bardziej ingerowac. Jak poogladalem na youtube filmiki z pracy z16xep to raczej kazdy z nich zakręci ze 4-6 razy nim odpali, wiec moze tonormalne w tym silniku. W moim x16xel rozrusznik przekręci 2 razy i juz silnik pracuje. Byc moze jestm zbyt nadgorliwy i to 'ciezkie odpalanie' to moj wymysl...
hedd
Kierowca
 
Posty: 22
Dołączył(a): 29 lis 2013, o 07:17

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.