Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

check engine - uszkodzenie kolektora

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: check engine - uszkodzenie kolektora

Postprzez Tolka88 » 14 lip 2014, o 08:05

Aaa, no to tak:
P0130
P0135
P0352
P0161

:)
Tolka88
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: check engine - uszkodzenie kolektora

Postprzez tuszok » 14 lip 2014, o 12:09

Ja zacząłbym od wymiany świec a jeśli to nie pomoże to podmieniłbym cewkę zapłonową bo myślę, że tutaj jest problem a reszta błędów to następstwa tego problemu. Myślę, że po rozwiązaniu błędów z zapłonem reszta błędów zniknie. ;) ale zobaczymy co powie mechanik :D
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: check engine - uszkodzenie kolektora

Postprzez Tolka88 » 14 lip 2014, o 22:36

Wizyta u specjalisty od układów wydechowych zakończona sukcesem. Pan postawił diagnozę: "kolektor rzeczywiście trochę nadpęknięty, ale ja bym tego nie ruszał. Niech się pani do mnie odezwie jak już na pewno się rozwali to wtedy znajdziemy używany albo zamiennik za kilka stówek :) Z moich tematów to pani astra ma pęknięta kratkę (czy siatkę już nie pamiętam) na tłumiku. Możemy wymienić od ręki za 120 zł."

Pan dokręcił mi jeszcze jakieś śruby i domknął osłonę kolektora, bo "super mechanik" od wyceny za 4,5 tysiąca zapomniał :P dobrze, że tego nie zgubiłam po drodze.

Wracając do domu, kontrolka zgasła :) Także chyba po bólu. W najbliższej przyszłości jeszcze sprawdzę te świece i cewkę, gdyż chce już mieć komplet usterek załatwionych.

Dzięki wielkie za pomoc!
Tolka88
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: check engine - uszkodzenie kolektora

Postprzez sparspar » 15 lip 2014, o 15:08

Nie zapomnij tylko przy okazji podjechac do tego cudownego mechanika i powiedz mu kilka miłych słowek :), powinien przeprosic za to , ze okazał sie nieuczciwym
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: check engine - uszkodzenie kolektora

Postprzez Tolka88 » 15 lip 2014, o 19:35

No pewnie! A koleś mnie straszył, że może się zapalić auto... :/ No nieważne. Astra zasłużyła na SPA i była dziś na myjni z wszystkimi bajerami :) i zatankuje jej 98, niech ma :)

pozdro!
Tolka88
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 18:23
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.