Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez Tomekonline » 16 sie 2014, o 10:00

Witam od dwóch dni jestem posiadaczem astry H z1.4XEP zauważyłem dziwny dźwięk w środku auta jak by tarcie i na zewnątrz Autem jeździ się bardzo dobrze trzyma obroty nie ma błędów itp Czy to normalny dźwięk?
https://www.youtube.com/watch?v=n6qn4lGKH48&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=e1GH9zwX5SI&feature=youtu.be
Tomekonline
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 09:39
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez sparspar » 16 sie 2014, o 10:08

....nie wiem dokładnie o który dzwiek chodzi, ale wez na pasek wieloklinowy na pracujacym silniku polej troche wody, oleju lub wd40 co tam masz pod ręka i wtedy nagraj jeszcze jeden filmik chyba , ze uspokoi sie

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez Tomekonline » 16 sie 2014, o 10:14

za każdym odpalanie chodzi jak pralka słychać to paska nie będę polewał niczym bo będzie się ślizgał
Tomekonline
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 09:39
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez sparspar » 16 sie 2014, o 10:22

skoro tak bardzo boisz sie o pasek to sciagnij go i uruchom silnik....

ps. polanie na pasek nie zaszkodzi bo pasek nie bedzie Ci sie slizgał przez najblizsze 2 lata czy 5 lat, wiec nie masz czego sie bac tylko psiknij jakims sprayem bo najlatwiejszy sposob na sprawdzenie ...
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez Tomekonline » 17 sie 2014, o 18:44

jeszcze nie odpalałem go bez paska ale zastanawiam się czy to nie łańcuch może trzeć o obudowę jak napinacz nie napina go tak jak powinien i mam rozrząd do wymiany??
Tomekonline
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 09:39
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez sparspar » 18 sie 2014, o 15:43

Nawet nie skojarzyłem, że masz łancuch , ale dobrze mówisz.... Lancuchy daja przerozne dzwieki , zalezy o co tra ,w jakim silniku itd., ale gdyby to był na 100 % łancuch to poczułbys, ze cos jest nie tak z silnikiem- dziwnie pracuje.
Ja nie jestem przekonany na stówe do łancucha
Najpierw wyeliminuj wszystkie elementy od paska wieloklinowego,( alternator , klime , koło od wału...) -ściagnij ten pasek
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez Tomekonline » 18 sie 2014, o 19:13

dobra jutro odpale bez paska ale jak wruciłem wczoraj z trasy to chodził jak disel a wiem że taki dźwięk jest jak łańcuch jest luźny pozdrawiam
Tomekonline
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 09:39
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Czy silnik pracuje normalnie? z1.4xep

Postprzez Tomekonline » 21 sie 2014, o 16:28

Witam ponownie byłem u mechanika dla świętego spokoju zrobiłem rozrząd okazało się że tarcie nie jest z rolki paska czy łańcucha tylko tarcie słychać ze sprężarki klimatyzacji moje pytanie czy to normalne jest że tak głośno chodzi być może tak powinno być po się smaruje?
Tomekonline
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sie 2014, o 09:39
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 60 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.