Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Przestał odpalać z16xep

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Przestał odpalać z16xep

Postprzez altexperte » 25 sie 2014, o 08:48

Cześć.

Znowu problem z moją Astrą. Nie odpala.
Słychać rozruch rozrusznika, auto jakby chwilę odpalało ale natychmiast gaśnie. Przepchnąłem je kilka metrów, myśląc, że coś z paliwem może - odpalił...pracował równo ale po 20 metrach gaśnie - bez szarpania, bez niczego - jakby ktoś zgasił mu światło.
Błędy (metoda gaz - hamulec):
- 102034
- 020300
- 020400
- 023002
- 065070
- 16003R
- 210300
- 210400
- 210870
- 213970

Cewka? Nie tak dawno zmieniałem na jakiś tani zamiennik więc może ona już padła? Pompa paliwa? CIM?
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez tuszok » 25 sie 2014, o 13:36

Jęli błędy dobrze zczytałeś to jest coś z wtryskiem nie tak lub ECU silnika padło.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez sparspar » 25 sie 2014, o 15:02

Pamietaj, że Ople nie lubia zamienników!zwiazanych z elektronika....Ja osobiście znam przypadki , że po zamiennikach takich jak: świece, przewody czy cewki: silniki wariowały zaraz po zamontowaniu bo nie były oryginalne... Abyś nie dopłacał do interesu to sprawdz najpierw u swojego mechanika na podmiane cewke lub wrzuc starą... jesli to nie pomoże to trzeba bedzie postepować wg Twoich wypisanych błedów: szukac przyczyn we wtryskach, ECu itd..ja zaczałbym od cewki
pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez tuszok » 25 sie 2014, o 16:00

Moim zdaniem jeśli padła by cewka to by raczej odpalał tylko kulawo chodził albo chociaż z drugiej strony mogło w niej paść uzwojenie pierwotne (co się rzadko zdarza) i wtedy by nie odpalał.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez altexperte » 25 sie 2014, o 17:52

Odpala jak go popchnąć na zgaszonym silniku, po czym po dodaniu gazu gaśnie.
Jutro zmienię tą cewkę, doleję paliwa też bo mało już było. Dzięki za rady - dam znać co było.
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez tuszok » 25 sie 2014, o 18:41

Z tego co piszesz to wymiana cewki nie pomoże ale spróbuj. Skoro było mało paliwa więc może zaciągnął jakiś syf z baku i zawalił wtryski. Jeśli naprawdę pusto to może pompka paliwowa dostała po d-pie.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez sparspar » 25 sie 2014, o 18:46

faktycznie to jednak nie wyglada na cewki..... Dopiero znalazłem chwile na przeanalizowanie Twoich błedów....i zauwazyłem pewną zgodnośc:
-wtryskiwacz odciety przez ECU
-pompa paliwa lub przekaznik przerwany obwód (pompe możesz sprawdzic odkręcajac wczesniej przewod do wtrysków)
-może IMO?

Odłacz akumulator na 15 minut
Sprawdz drugim kluczykiem czy odpala i gaśnie
Moze wypadałoby poruszac wszystkimi wtyczkami , dopiescic sprayem typu "Electrical Contact Cleaner"
Podłaczyłbym tez pod komputer usunął błedy i zobaczył jakie pierwsze błedy pokazuja sie po właczeniu zapłonu
a jakie po odpaleniu auta.... Jestem bardzxo ciekawy co bedzie przyczyna u Ciebie , jak cos sie dowiem to dam znac

Albo jak kolega Tuszok wspominał może zwariował sterownik( ta czesc odpowiedzialna za sterowanie dawka- wiem ,że w VW były takie przeboje a w Oplu to nie wiem)
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez tuszok » 25 sie 2014, o 19:05

Jesli padło by IMO to na pych też by nie załapał.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez altexperte » 26 sie 2014, o 22:08

Czołem!

Tak jak pierwotnie myślałem - cewka. Wymieniłem na oryginał, stary, ale działa. Jednak kupowanie zamienników po taniości - odpada.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc!
Avatar użytkownika
altexperte
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 21:18
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Przestał odpalać z16xep

Postprzez sparspar » 26 sie 2014, o 22:54

Naprawde idzie zwariować.....Komputer mówi co innego a w rzeczywistości okazuje sie, że przyczyna u Ciebie jest cewka.Na poczatku myślałem o cewce tak jak pisałem, ale po sprawdzeniu Twoich błedów zwaliłem wine na elektryke, IMO....
Nie moge zrozumieć jak po tylu latach od wprowadzenia sterownika do samochodu inzynierowie z Opla i z innych marek nie potrafia bardziej sprecyzować- dopracować komunikaty odnośnie błedow w aucie i przyczyn awarii- wprowadzaja nas wszystkich w błąd!


ps. dobrze, że udało Ci sie za pierwszym razem znalezc przyczyne. Nie wszystkie zamienniki sa złe. To Opel jest bardzo czuły na zamienniki. Dlatego tak nam te samochody świrują bo chcemy jezdzić jak najmniejszym kosztem :)

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.