Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Błąd P0104

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Błąd P0104

Postprzez Agnieszka » 25 sie 2014, o 10:46

Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka check engine i po sprawdzeniu pokazuje błąd P0104!
Błąd skasowałam ale po 2 dniach ona znowu zaczyna świecić!

Żadne przykre objawy nie towarzyszą autku tylko ta kontrolka denerwuje ;)

Czy ktoś miał podobny przypadek?
Od czego może to być?
Agnieszka
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 11:59
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Błąd P0104

Postprzez tuszok » 25 sie 2014, o 13:24

Prawdopodobnie przepływomierz powietrza siada.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Błąd P0104

Postprzez MISIEK13111981 » 25 sie 2014, o 13:27

Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza - usterka pojawia się okresowo, takie jest wyjaśnienie z tabeli kodów więc coś się dzieje z przepływomierzem.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błąd P0104

Postprzez Agnieszka » 25 sie 2014, o 14:09

A mogę jeździć do momentu az całkowicie się popsuje?

Orientuje się ktoś jaki jest mniej więcej koszt takiego przepływomierza?
Agnieszka
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 11:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błąd P0104

Postprzez sparspar » 25 sie 2014, o 14:42

Jezeli nie wymieniałas rozrządu i nie było grzebane przy silniku to wg tabeli błedów wyglada to na przepływomierz, lub przetarty jakiś kabelek od przepływki.(Niech mechanior sprawdzi napiecie) Lepiej wymienić teraz na jakąs używke z allegro za 100 zł zanim zacznie brakowac Ci mocy lub silnik bedzie pozno reagował na pedał gazu ... bo pozniej pojawia ci sie inne błedy odnosnie przeplywki, mieszanki , nawet przepustnicy, silnik czasami zacznie wariowac itp.... a mechanicy beda zastanawiac sie co to jest ...zaczna wymieniac cewke , świece i takie tam . To jest nie potrzebne..Nowy pewnie z 500 zł, ale możesz smiało montować uzywany oryginalny, ale to tylko moje zdanie

A jak odczytałas, ze to jest bład P0104?

pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Błąd P0104

Postprzez Agnieszka » 25 sie 2014, o 16:32

Kupiłam w necie taka kostkę na bluetooth OBD2 i wyskakuje jaki błąd, wystarczy program ściągnać!

Dzięki za pomoc :)
Agnieszka
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 11:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Błąd P0104

Postprzez bagi33 » 1 paź 2014, o 12:05

sparspar napisał(a):Jezeli nie wymieniałas rozrządu i nie było grzebane przy silniku to wg tabeli błedów wyglada to na przepływomierz, lub przetarty jakiś kabelek od przepływki.(Niech mechanior sprawdzi napiecie) Lepiej wymienić teraz na jakąs używke z allegro za 100 zł zanim zacznie brakowac Ci mocy lub silnik bedzie pozno reagował na pedał gazu ... bo pozniej pojawia ci sie inne błedy odnosnie przeplywki, mieszanki , nawet przepustnicy, silnik czasami zacznie wariowac itp.... a mechanicy beda zastanawiac sie co to jest ...zaczna wymieniac cewke , świece i takie tam . To jest nie potrzebne..Nowy pewnie z 500 zł, ale możesz smiało montować uzywany oryginalny, ale to tylko moje zdanie

A jak odczytałas, ze to jest bład P0104?

pozdrawiam

Witaj mam Astrę III Z16XER,mam pytanie?gdzie znajduję się nieszczęsny przepływomierz powietrza,i czy da się go wyczyścić jak w innych autach,czy też trzeba go wymienić?oraz,czy wymiana to jakiś skomplikwany proces,że trzeba z nim jechać do mechanika.
Z góry dziękuję ,pozdrawiam
bagi33
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 18:40
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Błąd P0104

Postprzez sparspar » 1 paź 2014, o 20:16

Zmiana postu:
Następnym razem za tego typu pytania (Gdzie znajduje się przepływomierz?, filtr powietrza lub oleju?, pasek taki i owaki...) post trafi do kosza! Trzeba posiadać trochę wiedzy ogólnej aby móc potem przejść do szczegółów...
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 57 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.