Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra rocznik 2010 nie zapala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra rocznik 2010 nie zapala

Postprzez Aster » 28 sie 2014, o 17:47

Witam
Zwracam się do użytkowników astry o pomoc. Posiadam astrę rocznik 2010. Użytkowana codziennie bez problemów. Niestety dzisiejszego dnia zaskoczyła mnie. Wsiadłem do niej chciałem zapalić, przekręcam kluczyk a tu samochód nie odpala. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce słychać jedynie odgłosy pyknięcia spod maski. Rozrusznik nie kręci . Trzymając przekręcony kluczyk te pyknięcia powtarzają się aż do cofnięcia pozycji kluczyka. druga rzecz która się dzieje to włączają się światła awaryjne po przekręceniu kluczyka i tych pyknięciach. Kontrolki świecą się normalnie, te co zawsze.
Nie znam się na mechanice, czy to może być problem z rozrusznikiem czy immobilizerem ?? Akumulator wprawdzie kilka lat ma ale działa bez zarzutu. Czy to możliwe że rozrusznik padł tak nagle ?- nie dawał oznak niedomagania wcześniej.

Samochód unieruchomiony i nawet nie ma jak podjechać do mechanika.

Prosiłbym o zidentyfikowanie problemu ( jeżeli jest to możliwe na odległość:)) i jakąś poradę co ewentualnie mogę zrobić.

z góry dziękuję i pozdrawiam
Aster
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 17:30
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Astra rocznik 2010 nie zapala

Postprzez MISIEK13111981 » 28 sie 2014, o 19:59

Jeżeli masz możliwość pożycz od kogoś na chwilę akumulator na podmiankę, albo podładuj swój przez noc i sprawdż wtedy. Możliwe że skończył się jego żywot, też tak miałem w innym aucie, odpalał bez problemu aż mnie zaskoczył i już już nawet ładowanie mu nie pomogło. Sprawdż poziom elektrolitu, ewentualnie uzupełnij wodą destylowaną. Kontrolki mogą świecić normalnie ale jest za mały prąd do rozruchu.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra rocznik 2010 nie zapala

Postprzez Aster » 29 sie 2014, o 12:01

Dzięki za odpowiedz.
Rzeczywiście wygląda na to że to alumulator kończy swój żywot (choć ma zaledwie? 4 lata). Pożyczenie prądu z innego samochodu pomogło i zapalił od razu.
Tak czy siak zakupie nowy akumualtor.
Aster
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 17:30
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.