Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Filtr paliwa

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Filtr paliwa

Postprzez Orzel » 2 wrz 2014, o 19:02

Witam. W mojej astrze 1.7dth przy wymianie filtra paliwa zgubiłem sprężynkę która znajdowała się w górnej pokrywie tegoż filtra. Do czego ona służy ? Zauważyłem też, że samochód trzeba dłużej pokręcić żeby odpalił. Czy to wina tej sprężynki ?
Dodatkowo odczytałem błąd ECN 000275 .
Orzel
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 18:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Re: Filtr paliwa

Postprzez sparspar » 3 wrz 2014, o 16:14

Nie wiem przed czym ma chronić ta spręzynka od długopisu na wlocie paliwa,bo ja filtrów nie wymieniam, ale na pewno nie ma ona wpływu na Twoje problemy z odpalaniem. A wydawałoby sie, że wymiana filtra to taka prosta sprawa. Najwidoczniej filtr jest nieszczelny i stad ten błąd ,popatrz co mogłeś zle złożyć , czy nie za mocno (mogło cos peknąc) i czy wymieniłes oring pod obudowa i śruba?i czy wtyczki są w porządku. Czy zalewałeś filtr paliwa a może zabrudziłeś filtr i syf poszedł na pompe. Może ten bład to jakiś zbieg okoliczności. Tu masz link odnośnie Twojego błedu , bo bezsensu przepisywać coś co już jest :
http://forum.opel24.com/topic/14002-bla ... 2-astra-h/
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Filtr paliwa

Postprzez Orzel » 9 wrz 2014, o 10:12

Najprawdopodobniej źle złożyłem ten filtr paliwa i były jakieś nieszczelności. Rozkręciłem go, włożyłem sprężynkę i poprawnie skręciłem. Błąd znikną. Dziękuję za pomoc.
Orzel
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 18:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.