Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

wypadanie zapłonu + zawór egr

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

wypadanie zapłonu + zawór egr

Postprzez karollab » 1 paź 2014, o 16:24

Witam,
posiadam opla astrę h 2004 rok z instalacją gazową. Problem dotyczy wypadania zapłonu - cylinder 1 i źle działającego zawory egr. Mechanik twierdzi, iż problem jest z listwą wtryskową gazu, wypadanie zapłonu następuje tylko na gazie, na benzynie nie ma tego problemu. Diagnoza: winna listwa wtryskowa. W związku z faktem, iż od wymiany listwy nie minął jeszcze rok (gwarancja) udałam się do "gazownika". On stwierdził, że wszystkiemu jest winny zawór erg, który należy wymienić. Stwierdził, że gaz jest bardziej wrażliwy na spaliny i dlatego dochodzi do wypadania zapłony przy jeździe na gazie. Jadę do mechanika, który stwierdza, że to mało prawdopodobne, gdyż ten cylinder w ogóle się nie włącza.
Dodam, że jeżdżę po mieście, rzadko gdzieś dalej. Na listwie przejechałam około 4 - 5 tyś kilometrów.
Proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie czy problem z zaworem egr ma wpływ na wypadanie zapłonu ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
karollab
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 15:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: wypadanie zapłonu + zawór egr

Postprzez sparspar » 1 paź 2014, o 18:30

Ja nie jestem zwolennikiem LPG i za duzo Ci nie podpowiem, ąle te wypadanie może mieć coś wspólnego ze świecami....A to , że na benzynie jest dobrze może być mylne. Dlatego proponowałbym jechać do innego dobrego gazera, który sprawdzi dobrze dawke na postoju i w jezdzie (ewentualnie wyreguluje), sprawdzi sterownik, bo jeżeli poprzedni gazer coś spieprzył to gaz zeżre Twoj silnik jak szarancza (z gazem nie ma żartów- pamiętaj o tym) . Ze strony mechanicznej EGR ma wpływ na prace silnika (nierówna praca, szarpanie itp..) , ale czy na wyskakiwanie błedów typu" wypadanie zapłonu w cylindrze" EGR ma wpływ?Wg mnie nie, ale mogę sie mylić. Może ktoś tu na forum wypowie się i coś podpowie

Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: wypadanie zapłonu + zawór egr

Postprzez tuszok » 3 paź 2014, o 10:02

Proponuję wymianę świec na GM nie NGK itp. Wtedy zobaczysz jak auto będzie się zachowywało.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 74 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.