Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problemy z uruchomieniem silnika Z18XE

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problemy z uruchomieniem silnika Z18XE

Postprzez luki791 » 31 paź 2014, o 21:18

Objawy są takie, że od tygodnia świeci mi się kontrolka "układu emisji spalin", następnie pojawiły się problemy z odpaleniem silnika, jeśli postoi kilka/kilkanaście godzin to pierwszy rozruch idzie gładko ale kolejne to już kręcenie po 5-7 sek, czasem nawet długie kręcenie nie pomaga, jeśli wtedy uda się go odpalić to zapala się kontrolka "ESP" i podczas jazdy palą się obie te kontrolki. Kolejny objaw to spora utrata mocy, auto nie przyśpiesza jak wcześniej i nie da się wykręcić więcej niż 4 tys. obr, nawet na jałowym.
Metodą gaz-hamulec odczytałem błędy:
P520 (przełącznik ciśnienia oleju), P335 (czujnik A położenia wału korbowego), P100 (czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza) i P110 (czujnik temp. powietrza wlotowego).
Czym to może być spowodowane? Miał ktoś podobny przypadek?
luki791
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 10:26
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Problemy z uruchomieniem silnika Z18XE

Postprzez sparspar » 2 lis 2014, o 17:55

Na początek podmień akumulator i przeczyść wtyczkę od czujnika wału korbowego. Coś mi się wydaję, że to on jest winowajcą
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problemy z uruchomieniem silnika Z18XE

Postprzez luki791 » 4 lis 2014, o 20:30

Napięcie na akumulatorze mam prawidłowe 12,4V, wyjąłem czujnik położenia wału korbowego i przeczyściłem, poprawiłem styk z masą, problem ustąpił na chwilę ale powrócił po trzecim uruchomieniu silnika.
luki791
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 cze 2014, o 10:26
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.