Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wymiana rozrządu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wymiana rozrządu

Postprzez lukasz0314 » 29 gru 2014, o 19:31

Witam, w najblizszych dniach będę wymieniał kompletny rozrząd. Jakiej firmy rozrządy polecacie. Silnik 1.6 105 koni
lukasz0314
Starszy kierowca
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 20:57
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Wymiana rozrządu

Postprzez snupologg » 29 gru 2014, o 20:19

Witam !!!!
W zasadzie to nie wiem jakiej mam firmy rozrząd wymieniłem go w ASO koszt do naszego silnika to nie całe 800 zł z robocizną i spokój na 150 000 km więc myślę że nie jest to jakaś astronomiczna cena.Po za tym jak już zapłacisz u nich taką cenę to możesz się zarejestrować na myopelservice.pl i dostaniesz dostęp do historii swojego samochodu oraz różnych promocji z nim związanych ja tak zrobiłem i nie żałuje polecam
JWP CREW
Avatar użytkownika
snupologg
Klubowicz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 17:49
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez witeczek » 7 lip 2015, o 09:24

Zapytam się tutaj aby nie zakładać nowego wątku

astra H kupiona w styczniu 2013, czyli niecałe 2,5 roku, przejechane 60 tys z kawałkiem, silnik 1,6 116 KM

Już kiedyś słyszałem że ma słaby rozrząd, który lubi pękać, i trzeba zmieniać częściej niż zaleca producent. Ale to chyba dotyczy przede wszystkim silników z początku produkcji a nie tych nowszych.

W każdym bądź razie byłem wczoraj u znajomego mechanika i on mi mówi, że 60 tys to już dobry czas na wymianę rozrządu, bo w Astrach lubią pękać przy 80 tys. Moim zdaniem przesada, kurcze, to jest przecież prawie nowy samochód, 60 tys., 2,5 roku, i już rozrząd wymieniać? Szukam opinii w necie i rzeczywiście czasami jest zalecana wymiana co 60 tys, ale to chyba raczej w starszych samochodach? Z drugiej strony no jednak trochę strach, bo szkoda zniszczyć taki fajny samochód przez głupie oszczędności, bo jeszcze może służyć długie lata. Z trzeciej strony, nie chcę przedobrzyć, te części na pierwszy montaż są mocniejsze niż te wymieniane, dlatego moim zdaniem sensownym pierwszym terminem wymiany będzie przebieg 80-90 tys (czyli w moim wypadku ok. 3, 5 roku od nowości), a później można trochę skrócić, na przykład do 60-70 tys, czyli co dwa lata. Co i tak jest moim zdaniem podejściem ostrożnym i asekuranckim. Ale za rok to na pewno wymienię, natomiast obecnie moim zdaniem jest za wcześnie, a mechanik mnie straszy i przesadza.

Co sądzicie o moim podejściu?
witeczek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 09:00
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez lukasz0314 » 7 lip 2015, o 16:07

Moim zdaniem mechanik tak mówi bo chce zarobić. Ja u siebie wymieniłem pierwszy rozrząd po 110 tysiącach kilometrów i pasek nie był w jakimś opłakanym stanie. Więc radze zmienić mechanika.
lukasz0314
Starszy kierowca
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 20:57
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana rozrządu

Postprzez witeczek » 8 lip 2015, o 09:16

Ale w necie można znaleźć chociażby coś takiego...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic938116.html

i to się często pojawia, że właśnie co 60 tys. trzeba wymieniać
witeczek
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 09:00
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.