Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Pomiar cewki zapłonowej

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Re: Pomiar cewki zapłonowej

Postprzez sparspar » 20 mar 2015, o 13:31

...jak tam wolisz : z bliska czy z daleka to nie jest ważne.Ważne czy są jakieś zmiany w pracy silnika po psikaniu. Jak masz Azot w garażu to może i tym gazem sprawdzić. A powiedz mi jeszcze jedną rzecz... gazorek mówił Ci , że dawkę reguluje się za pomocą "kalibratorów". A czy Ty wiesz co to znaczy? I czy poprosiłeś i podjechałeś do gazorka aby sprawdził Ci skład mieszanki?Uboga lub Bogata(innej możliwości nie ma)... Czy to dla gazorka jest zbyt niezrozumiałe....
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Pomiar cewki zapłonowej

Postprzez maka777 » 20 mar 2015, o 14:45

sparspar napisał(a):...jak tam wolisz : z bliska czy z daleka to nie jest ważne.Ważne czy są jakieś zmiany w pracy silnika po psikaniu. Jak masz Azot w garażu to może i tym gazem sprawdzić. A powiedz mi jeszcze jedną rzecz... gazorek mówił Ci , że dawkę reguluje się za pomocą "kalibratorów". A czy Ty wiesz co to znaczy? I czy poprosiłeś i podjechałeś do gazorka aby sprawdził Ci skład mieszanki?Uboga lub Bogata(innej możliwości nie ma)... Czy to dla gazorka jest zbyt niezrozumiałe....
Pozdrawiam


Własnie powiedział, że najpierw trzeba będzie sprawdzić mieszankę na postoju i podczas jazdy żeby coś więcej powiedzieć...
Co do kalibratorów - nie tylko mi mówił ale ostatnim razem pokazywał gdzie są i do czego służą :D

W każdym bądź razie umówiłem sie z nim na za 3 tygodnie i wtedy bedę trochę mądrzejszy...

A tak z czystej ciekawości i wracając do głównego tematu - można jakoś pomierzyć cewkę żeby sparwdzić czy jest dobra?
Problem jak przypuszczam dotyczyć będzie mieszanki (uboga/bogata) albo zapłonu/iskry. Przed wizytą u gazownika chciałbym chociaż sprawdzic zapłon.

Pozdrawiam
maka777
Kierowca
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 09:53
Silnik: 1.6 Z16XEP

Poprzednia strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.