Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez Adrian » 23 mar 2015, o 19:45

Siemka

Gdy przekręcam kluczyk, na wyświetlaczu ukazuję się napis "poziom płynu chłodniczego", po czym zapala się kontrolka serwis, ten samochodzik z kluczykiem, lecz nie zawsze, nie raz zapala się po przejechaniu kilku nie raz kilkunastu kilometrów a nie raz wcale. Zajechałem na stację diagnostyczną, żeby sprawdzili co się dzieje, powiedzieli, że wszystko jest ok, poziom płynu w normie itp. po ostygnięciu samochodu, znowu się to powtarza. Sprawdziłem błędy metodą hamulec-gaz i ukazało się ecn 152651 po czym zacząłem szukać w internecie i znalazłem to formu poświęcone temu modelowi autka. Niby nic się nie dzieje, ale wolał bym być pewien. Czy mógłby mi ktoś coś doradzić? Czy mam wymienić jakiś czujnik lub udać się do elektromechanika? :?
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER


Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez tuszok » 23 mar 2015, o 19:59

Ten błąd nie ma nic wspólnego z komunikatem o małej ilości płynu chłodniczego. Jeśli chodzi o poziom płynu to w zbiorniczku od płynu jest czujnik poziomu i to on odpowiada za komunikat. Jeśli stan płynu jest ok a komunikat się pojawia to proponuję dolać płynu minimalnie ponad poziom i zobaczyć czy pomoże (u mnie pomogło), jeśli nie to czujnik do wymiany. A wypedałowany błąd dotyczy przepustnicy a dokładniej czujnika jej położenia. Możliwe że wtyczka gdzieś tylko nie styka albo pada czujnik. Dobrze byłoby podpiąć pod kompa, żeby zdiagnozować.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez kaliope » 23 mar 2015, o 21:08

w zafirach też pojawia się komunikat, że za mało płynu mimo że płynu jest tyle co trzeba. Trzeba własnie dolać ponad stan i już się nie rzuca.

Natomiast zbiegiem okloliczności masz ten inny błąd i jest od przepustnicy. I teraz:
a) może wystarczy skaskować błąd
b) może trzeba przeczyścić przepustnicę
c) może wtyczka od przespustnicy nie łączy
d) może trzeba zrobić adpatajce przepustnicy fejsem
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez Adrian » 24 mar 2015, o 10:34

Dziękuję Panowie za zaiteresowanie tematem!

Co do płynu, dzisiaj doleję z tym problemu nie będzie, liczę, że pomoże. :) I nachodzi mnie myśl, czi istnieje możliwość wyczyszczenia samemu przepustnicy?
Nie jestem mechanikiem i nie chciał bym niczego zepsuć ew. nie narobić dodatkowych błędów. Czy mógłby mnie ktoś troszkę poinstruować? :idea:
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez kaliope » 24 mar 2015, o 10:49

Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez tuszok » 24 mar 2015, o 14:24

Nie powinieneś nic popsuć chyba, ze masz dwie lewe ręce :D
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez Adrian » 24 mar 2015, o 16:57

Przepustnica wyczyszczona spirytusem śmiga :) błędu brak, dzięki za pomoc! Ale lipa z tym czujnikiem, dolewałem po trochu, aż pod korek i nic się nie zmienia, może to pływak? znalazłem gdzieś na forum artykuł o wadliwych pływakach w zbiorniku płynu. Czy to może być przyczyna? może tego płynu jest za dużo, gdy kupiłem ten samochód płynu było koło 2-3cm za dużo, i wtedy komunikat się już wyświetlał.
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez tuszok » 24 mar 2015, o 17:22

Płynu nie może być pod korek bo układ nie będzie się odpowietrzał. Musisz zrzucić tego płynu do poziomu ok 1cm powyżej max. Może warto zdemontować czujnik z pływakiem i obejrzeć go dokładnie. Przepustnica mocno była zawalona?
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez Adrian » 24 mar 2015, o 18:12

Właśnie nie była mocno brudna, miała taki pyłek można by powiedzieć, że nalot. Wymieniłem również filtr powietrza i oczyściłem wszystkie przewody powietrza odkurzaczem. Możliwe, że po prostu coś się zresetowało gdy odłączyłem akumulator, a z nią było wszystko ok, okaże się po jakiejś dłuższej jeździe. Jest możliwość, że błąd powróci? jak na razie odpalałem tylko, żeby zobaczyć czy chodzi wszystko, pochodził, zagrzał się trochę i wyłączyłem :)

A z tym płynem to masz rację, bo tam była taka rurka jakby płyn miał tamtędy wracać, oczywiście przedobrzyłem miejąc nadzieję, że mu pomogę. Niestety po strzykawkę udam się dopiero jutro, wszystkie apteki nie czynne a niczym innym chyba tego nie wybiorę :)
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER

Re: Komunikat poziom płynu chłodniczego i błąd

Postprzez Adrian » 30 mar 2015, o 18:02

Pora wrzucić zdjęcia zawalonej przepustnicy.

Tak przepustnica wyglądała przed zabiegiem, klapka przepustnicy nie domykała się z powodu zbyt grubej warstwy nalotu.

http://imageshack.com/a/img538/6708/lwy1iG.jpg
http://imageshack.com/a/img633/7836/qxFjum.jpg
http://imageshack.com/a/img537/8873/JeUDH6.jpg

Przepustnica została ładnie umyta benzyną ekstrakcyjną, a błąd do dzisiaj nie powrócił :)

http://imageshack.com/a/img537/8321/Zos5gy.jpg
http://imageshack.com/a/img538/5974/VsqPkX.jpg

Ale wciąż zostaje problem płynu chłodniczego, ubrałem sporo i jest lekko powyżej max. Odrobinę lepiej, nie wyświetla się cały czas, ale tylko wybiórczo np co trzeci zapłon silnika.
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.