Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

błąd p0325 dziwny problem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

błąd p0325 dziwny problem

Postprzez taraskor » 14 kwi 2015, o 20:53

Witam. Proszę o pomoc bo już zabrakło pomysłów
problem jest następujący: samochód czasami odpala dłużej(dłużej kręci) ale zawsze odpala. Samochód jeździ normalnie po przekroczeniu mniej więcej 2700 obrotów pod obciążeniem wyskakuje błąd 032506 czyli błędny sygnał czujnika spalania stukowego i nic poza tym auto nie słabnie nie wchodzi w tryb awaryjny ogólnie nic złego po pracy silnika nie słychać. Co ciekawsze skasowałem błąd i odłączyłem wtyczkę czujnika stukowego, błąd wystąpił przy tych samych obrotach, dodam że na biegu jałowym nie wyskakuje wcale. Ostatnio do objawów doszło strzelanie z wydech po odpuszczaniu gazu. problem występuje na benzynie i na gazie. Dzisiaj podłączyłem samochód pod komputer. Brak wypadania zapłonu, przepływomierz sprawny i tu niespodzianka na biegu jałowym wyprzedzenie zapłonu minus 7 stopni, po przygazowaniu to nawet plus 45 stopni czy to możliwe. Dodam że wkładałem inne świece, mam popękane gumowe osłonki świec na cewce zapłonowej ale zaizolowałem świece dodatkowo aby wykluczyć ewentualne przebicie. Powiedzcie co robić co sprawdzić co wymienić czy to może być wina czujnika stukowego jakie są objawy jego uszkodzenia a może to jakiś inny czujnik położenia wału lub wałków rozrządu. Jeszcze jedno pytanie zbiorniczek podciśnienia na obudowie ma napis TOP i strzałkę u mnie przykręcony jest w sposób że strzałka skierowana jest w prawo w dół patrząc w kierunku przodu auta czy tak może być czy ma to jakieś znaczenie.
taraskor
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:00
Silnik: 2.0T Z20LER


Re: błąd p0325 dziwny problem

Postprzez taraskor » 16 kwi 2015, o 21:08

Naprawdę nikt nic żadnej rady - szkoda
taraskor
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:00
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: błąd p0325 dziwny problem

Postprzez sparspar » 20 kwi 2015, o 14:04

wypadają Ci zapłony. Trzeba od świec zacząć...
Pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: błąd p0325 dziwny problem

Postprzez taraskor » 21 kwi 2015, o 09:11

świece wymienione komp nie pokazuje wypadania zapłonu
taraskor
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:00
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.