Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Astra 1.6 Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Astra 1.6 Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym

Postprzez maciorex » 24 cze 2015, o 21:21

Witam, dziś będąc u mojego mechanika zaniepokoiło go, że autko po odpaleniu zbyt długo jest jakby na ssaniu i ma obroty około 1000 a nawet troche powyżej. Dopiero po około 5 minutach obroty schodzą do około 800. Powiedział, on ze to nie jest normalne, aby tak długo samochód mial takie obroty. Stwierdził, ze to może być czujnik temperatury walnięty, ale sprawdzilismy go i wygląda na całkowicie sprawny. Nie ma wskaźnika temp, ale na komputerze sprawdzilismy, ze termostat przepuscil po 75 stopniach delikatnie, Później jak jeździłem, temperatura trzymała się w okolicy 100 stopni, czyli tak jak powinno, Dodam, że delikatnie falują mi obroty, ale nie maja one zadnego wpływu na jazde, bo samochód ani nie gaśnie, ani sie za bardzo tego w jeździe nie odczuwa. Spalanie w normie, okolo 10 litrów gazu po miescie. Moje pytanie, czy to normalne, że przy obecnych warunkach atmosferycznych samochód tak długo ma takie wysokie obroty? u was tez tak jest?
maciorex
Kierowca
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 maja 2014, o 21:06


Re: Astra 1.6 Zbyt wysokie obroty na biegu jałowym

Postprzez daro74 » 25 cze 2015, o 14:32

Moim zdaniem wszystko jest Ok,też tak mam i we wszystkich autach które do tej pory miałem tak było.
daro74
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 cze 2015, o 09:55
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.