Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z14XEP nie odpala

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z14XEP nie odpala

Postprzez Arhen » 15 lip 2015, o 20:48

Witam wszystkich,

Mam problem z moją Asterką. Dziś zgasł mi silnik i nie chce już odpalić. Zanim to się stało podczas jazdy trochę szarpał i tracił moc. Wykonałem testy diagnostyczne i na TID pokazał informację:
DIMM - None, oraz
U30: wacha się od 12,1V-12,3V a przy próbie zapłonu 9V-11V.

Metoda gaz-hamulec nie pokazuje żadnych błędów.

Jeśli to może mieć jakieś znaczenie to ostatnio silnik zaczął palić bardzo duże ilości oleju ok. 1,5-2l na 1000km ale dolewałem na bieżąco i chodził jak diesel (metaliczny klekot)

Podejrzewam awarię alternatora i brak ładowania akumulatora. A co Wy myślicie? Co się mogło popsuć? Z góry dziękuję za pomoc.
Arhen
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 20:36
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Z14XEP nie odpala

Postprzez NowyPosiadaczAstry » 24 lip 2015, o 18:59

DIMM to ponoć podświetlenie, tak pisali tutaj ludzie. Też mam cały czas na NONE i nie wiem kiedy i na jakiej zasadzie przełącza się na U. Ja myślałem, że to chodzi o to czy ładuje alternator, ale ludzie tutaj twierdzą, że to podświetlenie...

Co do napięcia, to też mam 12 na wyłączonym silniku, a czasem nawet mniej. Podczas jazdy 13,3-13,6. Na klemach aku 14,20. Interfejs ponoć przekłamuje od 0,5 do 0,9. Ogólnie to ten cały system Opla jest biedny. Wskaźniki pochowane jak kret w ziemi. Temp powinna być na wierzchu. Z tym napięciem też nie wiadomo jak jest do końca. A o to DIMM to trzeba chyba dzwonić do samego stwórcy w NRD ...
NowyPosiadaczAstry
Kierowca
 
Posty: 27
Dołączył(a): 22 kwi 2015, o 13:37

Re: astra h nie odpala gasnie podczas jazdy

Postprzez witek541 » 28 sie 2015, o 18:33

witam posiadam opla astre h z silnikiem 1.7 isuzu 101KM, od pewnego czasu kręci ale nie odpala, w samochodzie wymienilem pompę wtryskową bo stara była rozsypana i jeden wtrysk pozostałe wtryski były sprawdzone i sa ok. podobnie jak pompa ktora przed zalozeniem byla sprawdzana. Auto odpala po podmienieniu zaworku ktory znajduje sie przy pompie wtryskowej. Posiadam 3 takie zaworki i kazdy z nich jest sprawny . sytuacja wyglada nastepujaco : podchodze do auta zaczynam odpalac i rozrusznik kreci ale nie odpala. po przelozeniu zaworku na drugi auto odpala idealnie kilkanascie razy i wszytsko jest ok do czasu az pochodzi dluzej albo sie przejade. nastepnie wyjmuje zaworek na ktorym auto odpalalo wczesniej i zakladam ten ktory wyjalem i sytuacja sie powtarza. gdy auto juz odpale czy z plaka czy po przelozeniu zaworku to podczas jazdy zapala sie samochod z kluczykiem i auto traci moc a po dodaniu gazu gasnie. prosze o pomoc. Pozdrawiam
witek541
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2015, o 18:28
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.