Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Olej w płynie chłodzącym

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Olej w płynie chłodzącym

Postprzez peeter64 » 27 lip 2015, o 19:36

Witam
Od 3,5 roku posiadam Opla Astrę H 1,6 z silnikiem A16XER. Po dwóch latach od zakupu założyłem instalację gazową BRC, gdyż do najoszczędniejszych pojazdów mój samochód nie należy. Podczas pobytu tydzień temu na warsztacie serwisowym Opla zostałem poinformowany, ze w płynie chłodzącym jest spora ilość oleju a samego oleju ubyło ok 1 l. Zostawiłem samochód wobec takiej sytuacji na warsztacie celem naprawy
Panowie rozebrali chłodniczkę oleju i wymienili uszczelki pomimo braku ich uszkodzenia. Uruchomienie samochodu nadal wykazało przedostawanie się oleju do płynu. Następnie zdemontowano pompę olejową i tam znaleziono jedną z przyczyn zupełnie zniszczone elementy gumowe uszczelki Pompy oleju. Po wymianie olej nadal się pojawia. Kolejna diagnoza to pęknięcie wżerowe chłodniczki oleju. I znowu demontaż i wymiana na nową. Proszę o informację co może być przyczyną takiej awarii w 3,5 letnim serwisowanym w ASO samochodzie? Samochód będąc w serwisie po 45 000 km miał sprawdzany płyn chłodzący i nikt nie miał żadnych uwag, Dzisiaj mając 54 000 km ma tyle rzeczy do wymiany za wcale niemałe pieniądze. Dodam że nikt poza serwisem instalatorem LPG nie dotykał się do samochodu.
Pozdrawiam
peeter64
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 19:07


Re: Olej w płynie chłodzącym

Postprzez szmic » 27 lip 2015, o 22:41

uszczelka na głowicy
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Olej w płynie chłodzącym

Postprzez peeter64 » 28 lip 2015, o 07:41

Dziękuję za informację. Na moje pytanie o uszczelkę pod głowicą przedstawiciel ASO stwierdził że to ostatnia rzecz jak w tym wypadku mogła zaistnieć w szczególności, ze uszczelka pod pompa była uszkodzona. Ale zastanawia mnie skąd w 3,5 letnim samochodzie serwisowanym w ASO takie uszkodzenia (uszczelka+ chłodniczka oleju)
peeter64
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 19:07

Re: Olej w płynie chłodzącym

Postprzez rafaello1974 » 28 lip 2015, o 20:15

sto procent uszczelka pod glowica
rafaello1974
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 lip 2015, o 20:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.