Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Problem z checkiem

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Problem z checkiem

Postprzez Mateusz1992 » 12 sie 2015, o 08:18

Witam
Posiadam opla astre 3 1.6 benzyna twinport 105km przebieg 140000 z instalacja lpg
Problem moj jest dla mnie bardzo ppwazny samochod zakupilem w listopadzie i od tego momentu mam z nim problem. Od kad go sprowadzilem swiecil check po podbieciu do komputera pisze wypadanie zaplonu cewka c oraz obwod wtorny zostala wymieniona cewka wszystkie swiece oraz wszystkie kable problem nadal jest byl juz u 3 mechanikow i nadal zero elektryk powiedzial ze to bedzie komputer oddalismy go do sprawdzenia okazalo sie ze jest okej chceck nadal wyskakuje oczywscie jak wyskoczy to samochod traci bardzo duzo na mocy czesie i wg po czym po chwilie zaczyna jechac normlanie i tak w kolko czy mial noze ktos taki problem i jest mi wstanie pomoz ?
Mateusz1992
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 17:58
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Problem z checkiem

Postprzez pawelbah » 12 sie 2015, o 12:00

Mam podobny problem i również powymieniałem świece, cewki...

Obecnie szukam kogoś kto wymieni mi uszczelkę pod głowicą. Płyn ubywa, choć nie ma wycieków - przez co można wnioskować, że dostaje się do środka układu i zalewa, przez co wypada jeden zapłon i samochód traci moc - taka oto diagnoza.
pawelbah
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 cze 2015, o 21:42
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Problem z checkiem

Postprzez Serinio » 12 sie 2015, o 13:34

Ja bym upatrywał przyczyny w instalacji LPG. Czy jest prawidłowo zestrojona? Czy problem występuje zarówno na benzynie jak i na LPG.
Z tego co mógłbym doradzić, to pojeździj trochę czasu na benzynie tak kilka dni i sprawdź jak będzie się zachowywał samochód.
Jeśli dalej będzie źle warto przyglądnąć się pracy sond lambda.
Serinio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 21:06
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z checkiem

Postprzez Mateusz1992 » 12 sie 2015, o 20:09

Wlasnie nieatety na benzynie jest to samo a nawet wypadaja wszystkie zaplony tak pokazuje na komputerze juz sam nie wiem gdzie szukac problemu
Mateusz1992
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 17:58
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z checkiem

Postprzez Serinio » 13 sie 2015, o 06:16

U mnie nie wypadały zapłony, ale miałem taką sytuację, że LPG rozstrajało benzynę, więc ja bym się dalej upierał żebyś najpierw wykluczył wpływ instalacji LPG na występujące problemy.
W tym celu polecam udać się do gazownika, aby przywrócił prawidłowe ustawienia mapy (zresetował wszystko) i żebyś pojeździł tylko na benzynie. Wtedy będziesz mógł wykluczyć dopiero, że problemów nie stwarza LPG.
Kolejną rzeczą tak jak wspomniałem jest sonda lambda. U mnie dawała radę na benzynie, ale po przełączeniu na LPG wszystko się roztajało łącznie z mapą benzyny. Sprawdź dokładnie jej wskazania. Najlepiej by było, gdybyś podłączył samochód pod komputer i pojeździł trochę z jakimś mechanikiem/gazownikiem który będzie ogarniał temat, żeby mógł na bieżąco monitorować wskazania sondy.
Jeśli te zabiegi nie pomogą to będziemy dumać dalej.
Serinio
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 21:06
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problem z checkiem

Postprzez Mateusz1992 » 26 sie 2015, o 17:36

Witam niestety moj blad dalej nie ustal wyminilem takze centralke i dalej wyskakuje chcec z tym samym bledem i samochod pochodzi q0 min normalnie pozniej juz przerywa nie chce isc i tak wkolko znowu pochodzi i znowu blad macie moze jeszcze jakies porady ?
Mateusz1992
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 sie 2015, o 17:58
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.