Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

olej świeci na zimnym silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

olej świeci na zimnym silniku

Postprzez glajcor » 15 wrz 2015, o 22:28

Witam,jestem nowy na tym forum ale mam poważny problem i szukam rozwiązania gdyż już kilku mechanikow sie poddało i nie wiem co robic dalej.Moj problem polega na tym ze w astrze 3 2004 r 1.6 silnik z16xep zapala mi sie kontrolka cisnienia oleju ale tylko gdy silnik jest zimny,dokładniej to tak wygląda ze gdy silnik pracuje na ssaniu to kontrolka oleju gaśnie dopiero wtedy gdy obroty spadną na biegu jałowym do minimum,pózniej nie zapala sie wcale aż do momentu kiedy silnik nie ostygnie do takiej temperatury zeby znowu podnieśc obroty na zimnym silniku i w dalszym ciagu sie swieci az obroty znowu spadną do minimum.Zauważylem tez ze jak silnik jest ciepły i kontrolka ciśnienia oleju sie nie świeci to jak wtedy odepnę wtyczke z czujnika temperatury płyny chłodniczego to obroty sie automatycznie podnoszą do ponad 1 tys i zaraz zapala sie kontrolka cisnienia oleju,zapinam wtedy spowrotem wtyczke na czujnik temp cieczy obroty automatycznie spadaja do minimum i kontrolka oleju gaśnie odrazu.

O co moze w tym wszystkim chodzić?,dlaczego wyższe obroty na ssaniu zapalają mi kontrolke cisnienia oleju a jak opadą to kontrolka gaśnie?,dlaczego odpięcie wtyczki z czujnika temperatury plynu chłodniczego powoduje ponowne zapalenie kontrolki cisnienia oleju?.Czujnik cisnienia oleju zmieniony,cisnienie oleju zmierzone i jet ok,nie mam pomysłu w czym szukac problemu,pomoże mi ktoś? Pozdrawiam
glajcor
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 22:02
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez magil » 27 wrz 2015, o 17:17

A może szukasz problemu tam, gdzie go nie ma?

Skoro zmierzone ciśnienie jest poprawne nie masz się czym przejmować (btw. mierzyłeś ciśnienie oleju podczas tego zimnego rozruchu czy tylko na rozgrzanym? - jeśli tylko na rozgrzanym to faktycznie lepiej się temu przyjrzeć)
Jest coś, co możesz zrobić - zmień olej. Na coś dobrego.
Być może aktualnie wlany olej nie radzi sobie w niskich temperaturach.
magil
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 cze 2015, o 14:27
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez szmic » 27 wrz 2015, o 18:35

Może trzeba sprawdzić czujnik poziomu oleju w misce
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez glajcor » 28 wrz 2015, o 11:50

Dzieki koledzy za odpowiedzi ale problem rozwiązany,olej świecił na zimnym silniku dlatego ze w tym silniku były montowane dwa czujniki oleju,jeden od zimnego oleju w głowicy drugi normalny montowany w bloku,ale Opel jeszcze jak auto bylo serwisowane w Niemczech wymontowal jeden z tych czujnikow i zaslepil go bo podobno byly jakies awaryjne,dokladnie ten z glowicy tylko ze pozostawili przewod idący do niego z tylu za sinikiem a ze ja regenerowałem zawór odmy w klawiaturze i ją odkręcalem to przy zamontowaniu ponownym niechcący ten pozostawiony przewód docisnąłem obudową zaworów,dokręciłem śrubami i ten właśnie przewód został przeciety,dotykał do masy silnika i powodował zapalenie kontrolki oleju na zimnym silniku.

Problem rozwiązany po wielkich bólach,temat zamknięty.Pozdrawiam
glajcor
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 22:02
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez zagiel » 4 sty 2016, o 16:19

Witam.
Od niedawna posiadam astrę h z silnikiem z16xep. Od jakiegoś czasu mam podobny problem jak kolega który rozpoczął temat, dlatego postanowiłem go odświeżyć, a nie zakładać nowy.
Wymieniłem już jeden czujnik ciśnienia oleju, ale nie mogę zlokalizować drugiego i dlatego chciałem zapytac bardziej doświadczonych forumowiczów, gdzie on się znajduję
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
zagiel
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 15:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez glajcor » 4 sty 2016, o 22:33

Kolego drugiego czujnika prawdopodobnie nie znajdziesz dlatego ze były one demontowane przez serwis opla dlatego ze byly awaryjne,dokladniej to podobno przepuszczały przez siebie olej a on znowu kapał na kolektor wydechowy.Czujnik ma sie znajdowac na samym srodku głowicy,nad kolektorem wydechowym,zaraz nad nim jest już obudowa klawiatury,zaślepiony jest taką mała zaślepką wielkości 5gr.Napisz jakie masz objawy.
glajcor
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 22:02
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez zagiel » 5 sty 2016, o 06:58

Ogolnie moje objawy pokrywaja sie z tym co opisales w pierwszym poscie. Silnik jest zimny to kontrolka swieci, a jak juz sie nagrzeje to nie zapala sie. Mierzylem juz cisnienie jest ok. Czujnik tez wymienialem. Dlatego rozlozylem rece...
zagiel
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 15:46
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez glajcor » 5 sty 2016, o 08:28

Jezeli serwis opla usunął czujnik to zostawil przewód idący do niego prawdopodobnie z tyłu za silnikiem,poszukaj tego przewodu,bedzie on wychodzil z wiazki kabli idącej do silnika,nie bedzie wpiety do niczego,prawdopodobnie jest to pojedyńczy kabel ale dokładnie nie pamiętam,jak stoisz przed autem to bardziej po prawej stronie silnika tak z tyły za nim,u mnie lużno sobie latał i dlatego niechcący przycisnąłem go obudową klawiatury,wystarczy że ten przewód dotknie sie gdzieś do masy silnika i bedzie powodował takie błedy na zimnym silniku,może gdzieś sie przetarł i masuje z silnikiem.Poszukaj i odpisz czy znalazłes ten przewód
glajcor
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 22:02
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: olej świeci na zimnym silniku

Postprzez zagiel » 7 sty 2016, o 21:31

Szukalem tego kabla. Znalazlem jeden, owinalem go tasma izolacyjna, jednak blad jak byl tak jest, czyli nie trafilem z przeowdem. Bede szukal dalej. Poza tym ten byl z prawej strony silnika ale nie za nim, tylko obok. Pytanie od czego moze byc... Jak tak dalej pojdzie pewnie konieckoncow skoncze u elektryka.
zagiel
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 15:46
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.