Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez chudy2011 » 19 paź 2015, o 10:01

Witam .
Posiadam od lipca tego roku Astre III 2007 r 1.6 benzyna 115km 85kw silnik Z16XER i od pewnego czasu tj. ok 2 tygodni pojawia mi się ostrzeżenie o poziomie płyny chłodzącego ( płyn sprawdzam i stan się nie zmienia) jest w normie.
Prawdopodobnie czujnik poziomu płynu chłodzącego padł, ale nie mam pewności gdyż wyczytałem w "Google" iż to może być problem z oprogramowaniem i trzeba wgrać nowy , czyli tzw . wgrać aktualizacje.
Ktoś miał podobny problem????
I gdzie znajduje sie czujnik poziomu płynu chłodzącego?????
Na allegro znalazlem taki czy to taki sam http://allegro.pl/czujnik-poziomu-plynu ... 22379.html jak do mojej astry???
Pozdrawiam
chudy2011
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 09:49
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez stanlej58 » 22 paź 2015, o 19:22

Czujnik poziomu plynu znajduje sie w zbiorniczku wyrownawczym. Musisz wyjac akumulator a nastepnie zdemontowac zbiorniczek bo czujnik znajduje sie w dnie zbiorniczka. Przyczyna tego komunikatu moze byc uszkodzony czujnik lub wieszający sie plywak magnetyczny znajdujacy sie w zbiorniczku w tym drugim przypadku musisz wymienic zbiorniczek bo do plywaka sie nie dostaniesz
stanlej58
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 kwi 2015, o 20:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez dik776 » 6 lis 2015, o 09:44

Witam. Sprawdź jeszcze czy to co uważasz za normę jest normą. minimalny brak (np. na górce) może skutkować pojawieniem się komunikatu.
dik776
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 08:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez Viru » 8 lis 2015, o 17:39

Dodatkowo sprawdzają na zimnym silniku. Miałem ten sam problem od momentu aż się chłodniej na zewnątrz robiło. Wystarczylo dolac 100 ml borygo i problem znikł

Pozdro
vieu
Avatar użytkownika
Viru
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 lis 2015, o 17:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez chudy2011 » 14 lis 2015, o 12:42

Witam ponownie,
Czujnik znajduje się tak jak opisywaliście pod zbiorniczkiem, po wyciągnięciu czujnika okazało się ze jest pęknięty na samej gorze, brakuje kawałka plasticzku który znalazłem w zbiorniczku. Potwierdziło się że czujnik jest do wymiany, po wymianie na nowy taki jak podałem w linku wyżej wszystko działa poprawnie , nie wyświetla się komunikat.

Dziękuje wszytkim za zaangażowanie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
chudy2011
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 09:49
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Czujnik poziomu płyny chłodzacego

Postprzez Adrian » 16 sty 2016, o 18:35

Podłączę się do tematu, miałem ten sam problem, wymiana czujnika dała rezultat na 3 dni. Winowajcą okazuje się pływak w zbiorniczku, nie należy wymieniać całego zbiorniczka, a dobrze go wyczyścić.
Patent na wyczyszczenie jest taki, że wyciągamy zbiorniczek, zapychamy mocno wszystkie otwory np. kawałkami ręcznika papierowego, nalewamy z pół szklanki dimera lub dipera od k2 (musi być to środek mocno reaktywny) następnie dolewamy z pół litra wrzątku i wsypujemy koło garść przesianego piasku, bez kamyczków i syfu. Piasek działa ja peeling, trzęsiemy tym z 5 min żeby wszędzie się wyczyściło i dokładnie płuczemy wodą, efekt jest taki, że zbiorniczek jak nowy czysty. Dodatkowa rada to takia, żeby założyć rękawice i okulary, bo skóra z rąk schodzi jak się oblejecie. Uratowałem tym sposobem 2 zbiorniczki, niby amatorka, ale to skuteczny sposób. Polecam od razu zrobić płukankę i zmienić płyn, żeby problem nie powracał.
Adrian
Starszy kierowca
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 mar 2015, o 19:14
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.