Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Wyciek spod uszczelki pod głowicą

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Wyciek spod uszczelki pod głowicą

Postprzez Justyna » 3 lis 2015, o 13:25

witam wszystkich,
szukałam takiego konkretnego wątku , ale nie znalazłam. Proszę o pomoc w następującej sprawie, która mnie bardzo niepokoi. Ok 2 miesiące temu kupiłam Asterkę
Tydzień później zauważyłam ubytek płynu chłodniczego. Na warsztacie w salonie stwierdzili jednoznacznie, że winna jest uszczelka pod zaworem EGR. Została wymieniona w ramach rękojmii , niemniej jednak po 2 -3 tygodniach czasu patrzę - wyskakuje kontrolka niski poziom płynu. Okazało się że dalej wycieka. Mój brat dokopał się do głowicy i po przeczyszczeniu stwierdził, że sączy się spod uszczelki pod głowicą. Warsztat na salonie też to potwierdził.
Nie mam żadnych objawów uszkodzenia uszczelki: nie ma masła pod korkiem oleju, woda nie kipi, nie ma plam oleju w zbiorczniku płynu. nie kopci z wydechu ani nie cieknie z rury wydechowej, przewody nie są nabrzmiałe:), silnik chodzi równo. Gdyby nie ten wyciek to nie można się do niczego przyczepić.
W tej chwili czekam na odpowiedź na reklamację z salonu, ale przestraszyli się, gdy wyszło, że to cieknie spod uszczelki (nie odzywają się od tygodnia). Więc i ja się przestraszyłam. Boję się, że wymyślą coś żeby zrzucić na mnie, a koszta są wysokie.
Czy spotkaliście się z takim przypadkiem wycieku spod uszczelki bez jakichkolwiek dodatkowych niepokojących objawów ? Czy konieczna jest wymiana tej uszczelki czy można to jakoś inaczej załatwić? Czy w ogóle można na tym jeździć? I jaki byłby koszt wymiany takiej uszczelki?
Jeśli chodzi o wyciek to wynosi ok 2 cm na tydzień.
przebieg 138 tys, rocznik 2010
Proszę o pomoc fachowca.
Justyna
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 13:11
Silnik: 1.4 Z14XEP


Re: Wyciek spod uszczelki pod głowicą

Postprzez darek727 » 3 mar 2016, o 09:59

Witam.Mam taki sam problem uszczelka pod zaworem egr wymieniona a i tak w okolicy zaworu gdzieś sie sączy płyn chłodniczy proszę o pomoc
darek727
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 mar 2016, o 09:38
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Wyciek spod uszczelki pod głowicą

Postprzez K601 » 13 mar 2016, o 17:53

Witajcie! Mam taki sam problem! Uszczelka pod EGR wymieniona leci dalej! Dajcie proszę znać jak przebiegają wasze naprawy.. Bo bardzo niechętnie chcę wymieniać uszczelkę pod głowicą.. Zwłaszcza że po za tym dziwnym wyciekiem brak jest jakichkolwiek oznak uszkodzonej UPG! Pozdrawiam..
K601
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 17:20
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Wyciek spod uszczelki pod głowicą

Postprzez umek19 » 18 mar 2016, o 15:06

może to uszczelka a może pęknieta głowica temu się nie odzywają bo nikt tego nie wie, czasami puszczają zaslepki w głowicy, trzeba zdjąć głowicę, sprawdzić i wymienić uszczelkę nic w tym strasznego
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.