Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Stuki w Silniku

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Stuki w Silniku

Postprzez PiotrSta » 1 gru 2015, o 15:04

Witam. Mam Astre H z silnikiem 1.6 benzyna 115Km. Wyjeżdżając dziś z garażu usłyszałem metaliczny stukot po prawej stronie silnika. wjechałem spowrotem do garażu aby to sprawdzić lecz nic nie zauważyłem przykuwającego uwagę. Przy zwiększeniu obrotów silnika stukot się wzmaga. Co może być przyczyną tego i co mogę sprawdzić. Proszę o pomoc.
PiotrSta
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 gru 2015, o 14:52
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Stuki w Silniku

Postprzez PiotrSta » 3 gru 2015, o 17:38

Witam. Przykro mi że nikt nie mógł mi podpowiedzieć ale już sam się przekonałem co to jest. A więc jeśli stuki są słyszalne przy pasku wieloklinowym może to być pompa wspomagania lub tak jak w moim przypadku może to być napinacz tegoż paska i radze nie odkładać tego na ostatnią chwilę ponieważ może dojść do urwania śruby mocującej a jest ona wkręcona w blok silnika. Mi niestety trafiła się wersja z urwaniem śruby.
PiotrSta
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 gru 2015, o 14:52
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.