Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Opel Astra H GTC 1.6 - 110 km - Szarpie przy ruszaniu

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Opel Astra H GTC 1.6 - 110 km - Szarpie przy ruszaniu

Postprzez Alexis » 28 gru 2015, o 13:15

Witam. Od jakiegos czasu borykam sie z problemem takiego typu, że : Na zimnym silniku podczas ruszania i podczas cofania szarpie samochodem, cos jakby auto podskakiwalo mi do góry, cos jakby taki kangurek , przeglądnąłem juz wiele forum z Astrą i bardzo wiele ludzi ma podobny problem, jedni piszą o jakis przepustnicach, drudzy o czyms innym, a trzeci jeszcze o innym. Od razu pisze, ze nie jestem zadnym znawcą samochodow , dlatego chcialbym uzyskac w miare wyczerpująca odpowiedz, co moze byc nie tak? Bylem u jednego mechanika i postawil diagnoze " Widocznie dajesz mu malo gazu, to nie jest diesel, daj wiecej gazu i pojdzie " . ( I faktycznie gdy doda sie mu wiecej gazu to nie szarpie, jednak nie sztuka juz ruszac caly czas prawie na 3 tys obrotow ) Jednak on nie jezdzi tym autem na codzien a ja wiem ze na 100% jest cos nie tak, bo dzieje sie tak glownie na zimnym silniku, gdy juz autko sie zagrzeje to moge spokojnie ruszyc z mala iloscia gazu a auto nie bedzie ze tak powiem "podskakiwac". Zaznaczam jeszcze raz ze dzieje sie tak tylko na 1 biegu i tylko podczas cofania , głownie gdy silnik jest zimny!

POMOCY bo strasznie mnie ta zaczyna juz wkur**ac! Na dodatek ze tata powtarza " to nie jest jakas mocna wada, widocznie taki typ samochodu" no Moze nie jest ale sami wiecie i sa tutaj laicy samochodowi ze strasznie to denerwuje gdy tak sie dziej, tylko co robic??

Ps. AUTO: Benzyna 1.6 - 110 km . Nie posiadam w nim LPG.

z GORY DZIEKI ZA POMOC!!
Alexis
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 13:07
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Opel Astra H GTC 1.6 - 110 km - Szarpie przy ruszaniu

Postprzez waldi007 » 29 gru 2015, o 19:21

Spróbuj odpiąć egr i zobacz czy jest lepiej. egr masz z prawej strony silnika , . wypnij wtyczke i zobacz. oczywiscie oswieci sie kontrolka emisji spalin ale to nic.
waldi007
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 21:58
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Opel Astra H GTC 1.6 - 110 km - Szarpie przy ruszaniu

Postprzez Alexis » 31 gru 2015, o 00:28

"Typowym objawem jest nierówna praca silnika, pogorszenie osiągów, wzrost zużycia paliwa i oczywiście zapalenie się kontrolki „check engine” "

Wlasnie podczas zapalaniu na zimynm silniku, nierowno pracuje , ale tylko do pewnego momentu poki autko sie nie zagrzeje, potem juz ta praca jest plynna i rowna.

Jezeli odepne ten Egr i bedzie wszystko ok , to jest mozliwosc ponownego zalozenia go? Mam tu na mysli, zeby go przeczyscic i zalozyc ponownie? czy to cos pomoze? czy moze trzeba kupic nowy? a moze w ogole jezdzic bez tego caly czas? nie wplywa to na zadne uszkodzenie w samochodzie?


Ps. Prosze sie nie smiac bo tak jak juz wyzej wspomnialem nie znam sie kompletnie na mechanice samochodowe :)

Pozdrawiam!
Alexis
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 13:07
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Opel Astra H GTC 1.6 - 110 km - Szarpie przy ruszaniu

Postprzez MISIEK13111981 » 31 gru 2015, o 05:38

Odpiąć to znaczy tylko wypiąć od niego kostkę, bez demontażu.
MISIEK13111981
Starszy klubowicz
 
Posty: 425
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 14:38
Lokalizacja: KOSZALIN
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.