Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Dziwne wycie z komory silnika

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Dziwne wycie z komory silnika

Postprzez kurgan » 3 lip 2023, o 18:31

Witam Asterixowców
Mój Asterix to benzyna 1.6 bez gaziku,mam pytanko do kolegów,otóż zauważyłem,że po dojechaniu np.do świateł zatrzymując się z przedziału silnika dobiega narastające wycie ,które znika po dodaniu gazu,zaznaczam,że podczas jazdy w normalnym ruchu nie ma tej atrakcji dźwiękowej,czy ktoś z Was miał podobny problem bądź może przypuszczać co się wyrabia z moją Asterką? Z góry dziękuję za pomoc.
kurgan
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lip 2023, o 18:12
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Dziwne wycie z komory silnika

Postprzez soltys_viara » 8 sie 2023, o 11:50

Może to z paska wielorowkowego, albo kompresor?
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Dziwne wycie z komory silnika

Postprzez raczek » 7 wrz 2023, o 10:39

Tego typu usterka może mieć podłoże w mnóstwie rzeczy, samemu ciężko to będzie zlokalizować. Ja w takiej sytuacji po prostu jadę do zaufanego mechanika by sprawdzić z czym jest problem, potem zamawiam potrzebne części w e-sklepach typu iparts i wracam do mechanika na wymianę. Płacę mniej niż jakby mechanik zamówił je sam i mam pewność, co faktycznie zostaje wsadzone do samochodu.
raczek
Klubowicz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 08:14
Silnik: 2.0T Z20LER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 64 gości

cron
stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.