Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Co ile wymiana oleju i filtrów w Astrze H ?

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Co ile wymiana oleju i filtrów w Astrze H ?

Postprzez Lisek888 » 26 sty 2016, o 19:40

Witam. Z góry zaznaczam, że jeśli temat wyda się administratorom zbyt głupi i niedorzeczny to po otrzymaniu odpowiedzi 24 h później można go skasować.

Kupiłem swoją pierwszą używaną Astrę z 2008r. niemalże dokładnie rok temu i chciałbym zapytać o częstotliwość wymiany oleju i filtrów. W google znalazłem kilka różnych wersji, że olej powinno się wymieniać po roku, po przejechaniu ustalonej liczby km, że to zależy od konkretnego modelu samochodu i ustaleń producenta, itd. I mam mętlik w głowie. Za 2 tyg. mija rok od tej pierwszej wymiany oleju i filtru kabinowego. Mam od tamtej pory przejechane 13.000 km. Typ oleju - 5W-30. Silnik benzynowy 1.6 115 KM. Udać się teraz na wymianę oleju czy jest to jednak nieuzasadnione ze względu na zalecenia producenta / przebieg / jeszcze coś innego ? A jeśli nie teraz, to kiedy ?

I jeszcze jedno pytanie. Co ile w samochodzie standardowo powinno się wymieniać filtr kabinowy ? Zrobić to razem z wymiana oleju czy jednak darować sobie (oszczędności :P ) ?

Z góry dzięki za odpowiedź. :)
Lisek888
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sty 2016, o 18:57
Silnik: 1.6 Z16XER


Re: Co ile wymiana oleju i filtrów w Astrze H ?

Postprzez radziok » 1 mar 2016, o 09:53

Cześć !

Mam astre h 1.8 140 olej wymieniam co 15 tys. Wszystko zależy od tego jak dużo jeździsz (z tego wynika ze mało) wiec albo co rok albo o 15 tys.

PS tez używam 5w30!

Pozdrawiam
radziok
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 20:37
Silnik: 1.8 Z18XER


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.