Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Rozrusznik nie kręci

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Rozrusznik nie kręci

Postprzez artur1991 » 12 mar 2016, o 12:00

Witam,
mój problem zaczął się niedawno, co jakiś czas silnik nie chce odpalić, czasem wystarczy przekręcić drugi raz i odpali od razu, dziś natomiast myślałem że nie odpalę, przekręcałem kluczyk a on nawet nie drgnął aż po jakimś czasie usłyszałem cyk i po chwili zakręcił i odpalił od razu, co to może być , rozrusznik czy coś ze stacyjką,
pozdrawiam
artur1991
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 11:56
Silnik: 1.8 Z18XE


Re: Rozrusznik nie kręci

Postprzez umek19 » 15 mar 2016, o 03:18

oby to był rozrusznik i tak jest, wyglada na elektrowłącznik ale jak robic to juz wsztsko szczotki tulejki bendiks itp, ale może być cim lub bcm albo sterownik silnika akumulator wiec trzeba sprawdzic
Ostatnio edytowano 15 mar 2016, o 23:07 przez umek19, łącznie edytowano 1 raz
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Rozrusznik nie kręci

Postprzez artur1991 » 15 mar 2016, o 14:29

Ok dzięki , musze podjechać do mechanika sprawdzić co to, a wcześniej było troche inaczej , po odpaleniu zgasł od razu i zapaliła się kontrolka "układ elektroniczny silnika
"check engine" może to ma coś wspólnego ...
artur1991
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2016, o 11:56
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 21 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.