Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Check engine/dzwina sytuacja

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Check engine/dzwina sytuacja

Postprzez bartuncio » 5 kwi 2016, o 14:27

Witam. Astra H GTC 1.6 ZXEP
Tak przeglądałem forum i w sumie nic podobnego nie znalazłem. A więc od początku
Zaswieciła mi się kontrolka check engine, wizyta u mechanika podpięcie pod komputer diagnoza: zbyt uboga mieszanka. Mechanik mówił, że wszystkie parametry są w normnie, pogazował troche nic niepokojącego nie zauwazył. Diagnoza: może sonda lambda, może pompa paliwa. Skasował błąd, który wyskoczył po około 60km. Wizyta u kolejnego mechanika w zasadzie powiedział dokładnie to samo. Skasował błąd, zrobiłem około 300km i super myslę samo sie naprawiło ha ha ha. Po około 150km iw yłączeniu auta na 15 minut wsiadam odpalam błąd sie pojawił. Bład sie pojawił w niedziele, w poniedziałek po południu sam zniknął. Dzis byłem u zaufanego mechanika(nie wiedziałem, że ma komputer) podłączył no i ta sama diagnoza, wszystkie parametry w normie, nie wiedział za bardzo do czego sie przyczepic, stwierdził, że auto może dostaje jakies lewe powietrze. Pytanie do was, mieliscie cos podobnego? Jak sobie z tym poradziliscie? Pozdrawiam
bartuncio
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 14:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Check engine/dzwina sytuacja

Postprzez goralzmc » 9 kwi 2016, o 18:38

A obroty na luzie skaczą czy są równe? Jak skaczą to sonda może nie właściwie pracować. Czasami pomaga dobrze przegonić samochód. Trzeba by też było sprawdzić lewe powietrze. A najprościej na sam początek zamienić się z kmś przepływomierzem z takiego samego silnika i zobaczyć co będzie się działo.
goralzmc
Kierowca
 
Posty: 19
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 10:49
Lokalizacja: Zamość
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Check engine/dzwina sytuacja

Postprzez bartuncio » 11 kwi 2016, o 10:15

Sprawa wygląda tak: check zaswieca sie i gasnie kiedy chce, nie ma reguły. Obroty sporadycznie zejda do 2 kreski od 1000 w dol i tak pomachaja sobie pomiedzy 1 a 2. Samochód muli przy około 2000 obrotow. Będe czyscil przepustnice zobaczymy czy cos da. Druga sprawa to olej, wypił mi jakis litr na 1200km. Po miescie nic nie brał, zrobilem po autostradzie jakies 700km i wywalilo mi kontrolke niskiego poziomu. Eh same problemy z tym autem
bartuncio
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 kwi 2016, o 14:26
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.