Astra 3 forum Astra H forum

Opel Astra H forum


Przebieg Opel Astra 3 forum gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Cz�ści do Opla Astra H Profesjonalne odzyskiwanie danych

Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Porady, problemy, opinie związanie z silnikami i ogólnie napędem benzynowym i LPG.

Moderator: piotii

Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez Maztezz » 9 kwi 2016, o 20:58

Witam,
potrzebuję pomocy w sprawie takiej sytuacji z moją Asterką. Jak w tytule, silnik z rana odpala bez problemu, gaśnie po przejechaniu około kilometra i uzyskaniu temperatury roboczej. Dość niebezpieczne sytuacje, ponieważ przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i hamowaniu czy tez wrzuceniu na luz żeby zredukować, obroty spadają na łeb i silnik gaśnie. Nie ma problemu z ponownym rozruchem. W zimę nieco osłabł akumulator-czy to może mieć wpływ na wypadanie zapłonu? Ostatnio też po dłuższej jeździe i staniu w korkach pojawia się komunikat sprawdzania poziomu cieczy chłodzącej, a w zbiorniku wyrównawczym stan w normie. Ostatnio przestały działać szyby w tylnych drzwiach-okazało się że przewody popękały na odcinku słupek B-drzwi tylne-po połączeniu przewodów szyby nie reagują na sterowanie.
Metodą gaz hamulec chciałem zczytać błędy, ale takich brak. Ostatnio w ciągu 8 miesięcy dwa razy wymieniałem cewkę i komplet świec z powodu wypadnięcia zapłonu na pierwszym cylindrze, pierwsza cewka była zamiennikiem po "taniości", obecna to już Delphi+świece NGK.
Opisałem wszelkie bolączki mojego egzemplarza bo nie wiem czy któryś nie wpływa na pracę silnika stąd prośba o pomoc.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP


Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez narauszu » 11 kwi 2016, o 19:30

Mam dokładnie ten sam problem , dodam tylko ze w poprzednim tygodniu auto stracilo moc i zaczelo jakby klekotac na 3 cylindrach . Po wizycie w warsztacie okazalo sie ze katalizator jest zapchany, wiec zostal wydlubany . Po wszystkim ok wrocilo autko normalnie wchodzi na obroty , ale niestety gaśnie w drodze nawet przy wyzszej predkosci ok 50 kmh ;( zarówno na PB i jak i LPG ;(

Moj silnik 1,6 Z16XEP 2005 r.

Swiece wymienione na NGK w listopadzie ok 5-6 miesiecy temu wiec watpie zeby to bylo cos zaplonem , brak bledow po sprawdzeniu gaz hamulec , brak check engine , nie wiem juz co robic pomocy ;(
narauszu
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 kwi 2016, o 19:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez Maztezz » 11 kwi 2016, o 20:02

Chyba nikt tu nie pomorze, może za dużo objawów opisałem... pojutrze jadę podłączyć Astrę pod kompa i zobaczymy co będzie.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez marek7997 » 11 kwi 2016, o 20:54

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem asterki z tym silnikiem i tez mam z nim problemy. Ale powoli zaczynam to ogarniać.
Z waszych opisów wygląda na źle działający twinport. Ja zaczął bym od tego. Jeszcze pytanie czy przy wymianie świec pierwsza była sucha ? Zdjoł bym też przewód od odmy i sprawdził czy nie kapie z niego olej,czy jest go dużo.
marek7997
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 22:01
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez Maztezz » 12 kwi 2016, o 08:08

Problem z Twinportem by był, gdyby silnik gasł przy dużych prędkościach, bo raczej podczas obciążenia silnika zachodzą zmiany w dozowaniu powietrza, jeśli się mylę to ok.
U mnie silnik gaśnie po nagrzaniu i wtedy obroty staja się mniej płynne, silnikiem lekko szarpie i odczuwalny jest spadek mocy i zazwyczaj przy zatrzymywaniu się przed skrzyżowaniem-czyli na biegu jałowym.
Sprawdzę tą odmę, ale mechanik mówi że to może być od pompy paliwa, przez filtr paliwa po EGR, jak to sprawdzi to dam znać.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez marek7997 » 12 kwi 2016, o 20:07

Mogę się mylić,ale obstawiam na problem z powietrzem, tzn. nagłym zubożeniem mieszanki.Jeśli masz bc mogłeś sprawdzić chwilowe spalanie w chwili zdjęcia nogi z gazu. Może sterownik odcina paliwo podobnie jak przy chamowaniu silnikiem.
Ale to tylko takie moje zgaduj zgadula na odległość. Powodzenia.
marek7997
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 22:01
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez Maztezz » 13 kwi 2016, o 19:36

Dziś byłem u mechanika, auto podłączone do kompa i zero błędów, sprawdzony silniczek krokowy, przepływomierz i filtr powietrza oraz przepustnica-wszystko czyste. Odłączony EGR, silnik pracuje normalnie, ale gaśnie zaraz po odpaleniu. Na razie pojeżdżę z odłączonym EGR i zobaczę co to da. Ma ktoś jakieś pomysły???
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez marek7997 » 13 kwi 2016, o 20:38

W tym silniku niema silnika krokowego ,niema też przepływomierza. Funkcje silnika krokowego spełnia przepustnica, a czujnik który znajduje się za filtrem powietrza mierzy tylko temp. To nie jest przepływomierz.
marek7997
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 22:01
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez marek7997 » 13 kwi 2016, o 20:56

Spróbował bym na twoim miejscu przeczyści wtryskiwacze jeśli twierdzisz że przepustnica jest czysta.
marek7997
Kierowca
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 22:01
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Z16XEP silnik gaśnie w trakcie jazdy i brak błędów

Postprzez Maztezz » 13 kwi 2016, o 21:05

Widać muszę zmienić mechanika. Potestuje jazdę bez EGR, następnie sprawdzę wtryskiwacze. Jak nic nie zdziałam to chyba tylko serwis albo złom.
Maztezz
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 18:54
Silnik: 1.6 Z16XEP

Następna strona

Powrót do Napęd, silniki benzynowe i LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

stat4u
Dziękujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Usługi Informatyczne - Odzyskiwanie danych Poznań.